Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csinálok rosszul a youtube...

Mit csinálok rosszul a youtube csatornámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtem el videózni, és nem várom a csodát nehogy azt gondoljátok, de abban reménykedtem, hogy ennyi idő után már lesznek olyanok, akik mutatják jelét annak, hogy érdekli őket amit csinálok. Eddig 5 videóm került feltöltésre, és eddig tényleg lelkes voltam, de most találtam egy 11 éves kislányt, aki kb ugyanakkor kezdett videózni mint én, és már most 500 feliratkozója van, ez egy kicsit elgondolkoztatott, hogy valamit esetleg rosszul csinálok.

Szerintem a minőség nem rossz, kezdő videóshoz képest, a videóimat pedig olyan témák köré építem, amik engem is érdekelnének. Nem tudom, hogy csak türelmesnek kell-e lennem, vagy esetleg valamit a youtube beállításai között kellene változtatnom.

Előre is köszi a segítséget! :)



2016. dec. 11. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha linkelnéd a csatornádat ide, meg tudjuk nézni mit csinálsz. Mert így, hogy nem látjuk, ez nem sok info. Természetesen mindig a türelmesség a célrevezető.
2016. dec. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt a csatornám:

https://www.youtube.com/channel/UCeZJem66SapaayolMY7_ucg

remélem nem törli

2016. dec. 11. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs a csatornával. Egy alapvető Youtube-probléma van: 1000 ugyanilyen csatorna mellé próbál beférkőzni 1001. sminkes-DIY-haul-tag-kritika és minden mást tartalmazó csatornaként ami nagyon nehéz. Mindezt úgy, hogy az utánad lévő generáció már nem azért van Youtube-on hogy téged nézzen és kövessen, hanem ők is tartalmat akarnak előállítani és a saját csatornájukat életben tartani.


Elmúlt az az időszak hogy van 100 minőségi csatorna amit megéri követni és mindenki azon lóg, most helyette van +1000 közepes és +100,000 kritikán aluli próbálkozó és mindenki főleg magával törődik és próbál kitörni. Hirtelen mindenki filmkritikus, kreatív designer, sminkmester lett az utóbbi években és azokra akar hasonlítani vagy kimondottan utánozni akik az ilyen tartalommal befutottak és látszólag gondtalan életet élnek, és csak annyi dolguk van hogy kitolnak egy videót a megosztóra és dől a pénz. Pár éve még mindenki a médiában akart elhelyezkedni érdemi munka helyett, most már mindenki híres Youtuber akar lenni, mert pár száz vagy ezer főnek az 1 milliárdból bejött a dolog. És neked ilyenek között kell valahogy helytállni.


Szerintem nem csinálsz semmit rosszul, egyszerűen nem telt még el elég idő.

2016. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 hét és 5 video? Dancsót 3 évig a kutya nem nézte, pedig vagy 30 videot gyártott le ezidő alatt. Pici türelmetlenséget érzek.
2016. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal.

Egyébként az sem törvényszerű, hogy az idő múlásával jönnek a megtekintések, és a feliratkozók. Nem akarom el venni a kedved, de tény hogy ilyen is van.

Ismerek olyat aki 5 éve ontja a videókat. Csinált is már vagy 600-at, és a legnézettebb vidije is csak 20 ,megtekintéssel büszkélkedhet. Pedig semmit sem csinál másképp, vagy rosszabbul, mint az ún. "nagyok".

2016. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keress olyan témát, amivel mások nem foglalkoznak. Válassz ki egy szubkultúrát, egy réteget, amelyiket ismered vagy amelyikkel szimpatizálsz, és ha már jól kiigazodsz az általuk kedvelt témákban, akkor videózz arról. Legyen egy jól körülhatárolható célcsoportod.

Ne akarj minden 15-65 évest megszólítani, próbáld meg inkább megszólítani a hobby baristákat, az e-cigiseket, a Debian linux használókat, ... egy célcsoportra koncentrálj.


Ha már jól megy a dolog, otthon vagy a témában, akkor linkeld be a csatornád a célcsoportnak, és kérdezd meg a véleményüket.


Amúgy meg ehhez idő kell. Az első 1-2 évben ne is foglalkozz azzal, mennyi feliratkozód van, csak csináld.

2016. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha azert videozol hogy feliratkozokat szerezz akkor ez szamodra nem lesz kifizetodo.
2017. jan. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb válasszal egyetértek, a türelnet és munkat nem tudod megspórolni, ha nezett csatornát akarsz felépíteni. Ezen kívül a szerencsének is nagy része van a sikerben.


De, hogy valami kézzelfoghatö segítséget is kapj: nem elég jó videókat készíteni a sikerhez, mert az kicsit olyan, mint Van Gogh, aki életébeb nem lett sikeres, többek között azért, mert nem menedzselte magát. Tehát, a videókat oszd meg ismerőseid között, sőt, idővel azért, hogy őket ne idegesítsd a vegtelenségig csinálj külön facebook oldalt magadnak, aki akar, kővessen ott. Trailer videókat csinálj a nagy videóidról és oszd meg azokat facebookon, instagramon. Snapchatet nem ismerem, de ha sok olyan ember snapchatezik, akit érdekelhet a videód, akkor itt is trailerezz. Idővel egy blog is segítheti a videóid terjedését, pl. Blog.hu-n ingyen csinálhatsz egyet és még az Index.hu is kiemelhet egy olyan videót, ami valamiért szuper lett. Mindezek ELŐTT pedig olvass sokat arról, hogy kell jól beállìtani a youtube csatornád és videóidat, hogy sokan rátaláljanak. Sok sikert!!

2017. jan. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!