Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebből lehet bármilyen problémám?

Ebből lehet bármilyen problémám?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy terméket a Pink Panda smink termékekkel foglalkozó oldalról, házhoz szállításhoz ugye meg kellett adnom az adataimat, utánvételes fizetést választottam. Később vettem észre a képernyő bal felső sarkában, hogy a https át van húzva és egy kis piros felhiáltójel van mellette és azt írja ki, Kapcsolata a webhellyel nem biztonságos, kérjük ne írjon be semmilyen bizalmas adatot, információt stb. Én a címemet és a telefonszámot írtam be, bakkártya meg egyebet nem, hiszen utánvételt választottam. Lehet ebből problémám?
2016. dec. 19. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon nagy baj lehet belőle, kiviszik a megrendelt csomagot, és nem hiszed el, de még ki is kell fizetni.
2016. dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces, egyébként olyan problémára gondoltam, mint az adatlopás stb.
2016. dec. 19. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem.Akkor nem lehet problema. Valoszinu, hogy egy phisingsite-ra leptel be. (Valaki nagyon unatkozik es pontra lemasolta az igazi weboldalt meg az url-ek is talanak) szoval az ilyen weboldalakkal nagyon vigyazz mert eleg kenyes informaciokat kerhetnek be)..de a te esetedben nem lesz semmit gond :) jah es ne toltsunk le semmit :D
2016. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet az is, hogy csak apró gond van a tanúsítvánnyal, ilyenkor meg lehet nézni a hiba részleteit.

Nem valószínű, hogy bármi gond lenne. A https az titkosított, akkor is, ha esetleg a tanúsítvánnyal probléma van, tehát útközben lehallgatni nem tudják (pontosabban lehallgatni igen, csak értelmezni nem), a hibás tanúsítvány csak azt a veszélyt rejti, hogy esetleg nem az a szerver van mögötte, akit hiszel hogy van.

Röviden: szerintem nincs aggódni valód.

2016. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!