Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik mobilos üzenetküldő...

Melyik mobilos üzenetküldő szolgáltatás nyújt anonimitást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég elhatároztam, hogy regisztrálok társkereső oldalakon (társkeresés céljából :) ). Akikkel sikerül beszélgetnem, azonnal Facebook, vagy Viber, WhatsApp elérhetőséget kérnek, viszont így ismeretlenül nem igazán szeretnék ilyen személyes információt megadni, főleg nem a telefonszámom. Azt szeretném kérdezni, van-e valamilyen Viberhez hasonló chat alkalmazás, ahol nem telefonszám megadásával tud megtalálni a másik fél, és ha én nem szeretném, nem is tudja kideríteni a telefonszámom ezen alkalmazásból?


Köszönöm szépen!



2016. dec. 31. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A legjobb talán egy TOR (Androidon OrBOT néven fut) és egy Matrix alapú chatprogram keveréke.


A TOR biztosítja az anonimitást. Ez gyakorlatilag leegyszerüsítve egy proxi. Képes a világ elől elrejteni a valós IP címed. Ezzel az anonimitás hálozati oldala le van fedve nagyjából. Tor-on keresztül használható a tor-os facebook, ahol egy kamu/másodlagos facebook oldal segítségével lehet társalogni. Ez talán a legegyszerűbb.

A matrix az egy nagyon érdekes titkosított üzenetküldő protokoll. Remek alkalmazás hozzá a Riot, ami elérhető minden platformra.

Ezzel a kettővel be vagy biztosítva minden irányból. Viszont ennyire nem hiszem, hogy bele akarsz menni a dologba. :D


Talán a legegyszerűbb dolog egy web alapú chatrendszer használata (amilyen pl a Riot is, hisz van web interfésze, illetve egy ehhez hasonlót fejleszt az én csapatom is). Ide a regisztrációhoz elég egy felhasználónév+jelszó páros. És az üzeneteink még titkosítva is lesznek. :D


De egy nagyon kézen fekvő és egyszerű megoldás a Skype maga is. Hiszen ott sem kötelező a valós név illetve bármilyen személyes elérhetőség megadása. Plusz van lehetőség videochatre is.


Talán az utóbbi a legjobb és legkézenfekvőbb megoldás.

2017. jan. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Nem igazán vagyok műszaki zseni, ezért a lehető legegyszerűbb módszer lenne a legjobb :) Azt hiszem, a Skype lesz a nyerő :)


Facebookkal kapcsolatban, azt hittem, nem lehetséges másodlagos profilt létrehozni, mert gyorsan észlelik, és törlik azt.

2017. jan. 1. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!