Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy 100MB-os internetem miért...

Eragon012 kérdése:

Egy 100MB-os internetem miért csak 6.3MB-al tölt lefelé? Vagy ez jónak számít?

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 00:25
 1/7 anonim válasza:
57%

Ilyenkor a modem nem kap elég obxtort, sok az elktro szmog. Csináld azt, hogy megkeresed a wifi router/modem bordákat, és a csavarhúzot ketté közé helyezve kicsit feszítesz rajta. Így az obxtrrot bemegy, az elektro szmog ki. És a 100Mb-es nettel 100MB/s el fogsz letölteni. Ha az is kevés, akkor egy elektro mágnes hullámot csúsztas be a keletkezett résen. Íhgy fogod 20%al növelni a sáv szélességet, azaz 120Mb lesz a letöltési sebességed.

De vigyázz, ha rossz bordát nyitsz fel, akkor a csavarhúzon az elektromok felmehetnek az ujjaidba, és az nem jó, mert kisebb lesz a sávszhélesség, és akkor valóban megb+va fogod érezni magad.

2017. jan. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 KecskeShajt újra! ***** válasza:
Ezen a válaszon jót nevettem
2017. jan. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egy 100MB-os internetem"

Az inkább 100 Mbps (Megabit/másodperc) lesz, mint MBps (MegaBájt/másodperc) - már ha valójában annyi a szolgáltató csomagjának a maximum letöltési sebessége (és nem a hálózati kártyád adatrátája annyi).


"miért csak 6.3MB-al tölt lefelé"

A 6,3 MBps (MegaBájt/másodperc) - már ha program írja ki - az 50,4 Mbps (Megabit/másodperc).


Ha a 100 Mbps (Megabit/másodperc) a maximum letöltési sebesség lesz, akkor az adott Internet-csomaghoz tartozik egy garantált letöltési sebesség is, ami általában sokkal kisebb - például a Diginet 100 esetén a garantált letöltési sebesség 25 Mbps. Az általad tapasztalt 50,4 Mbps a két érték között van, tehát ez megfelelő.


Arról akkor még nem is szólva, hogy az Internet sebessége nem csak a szolgáltatón múlik, hanem a gépedtől, a belső hálózatodtól, a szolgáltatón kívüli hálózatok terheltségétől, és az elérni kívánt hosztoktól is.

2017. jan. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

WiFi? Kábel? Milyen a háló kártya? Mi a garantált sáv szél? Full duplex, mint a digi, vagy fél duplex, mint a UPC? Amiről töltesz, az tud ennyivel olvasni (pendrive? winyó? SSD?. Mem Kártya?).

Sok tényező van, ami szűk keresztmetszet lehet.

2017. jan. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A megabit es a megabyte nem ugyan az. Ezért mutat mást, de valojában minden rendben vele, csak más érték.

BÚÉK

2017. jan. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1, A 100 Mbps az 12,5 MB/s. A 6.3 MB/s az 50,4 Mbps.

2, Milyen előfizetésed van és mivel mértél 6.3-at?

3, Wifin mérted?

2017. jan. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mbps nem egyenlő MB/s.


a váltószám 8, azaz: ha van egy 100mbps interneted, akkor elméletben 12.5 MB/s-mal tudsz letölteni.


De ez nem állandó, érdemes megnézni a garantált letöltési sebességet. biztos vagyok benne, hogy ez a 6.3 MB/s nagyobb, mint a garantált, tehát "jónak számít"


ugyanakkor lehet, hogy nem a szolgáltató miatt nem éred el a 12.5 MB/s-t.


Pl. ha wifizel az is vesz le belőle, ha a hdd-d nem elég gyors stb.

2017. jan. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!