Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan biztonságosan internete...

Hogyan biztonságosan internetezni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvastam, hogy nem szabad ismeretleneknek megadni személyes információkat, lakcímet, telefonszámot, a szüleim is folyton ezt ismételgetik. Nemrég regisztráltam chates oldalakon, egy idő után mindenki a Facebookomra kíváncsi, vagy hogy menjünk Viberre, stb... Én nem szeretném sem a Facet, sem a telefonszámom megadni, és ilyenkor mindenki azt mondja, viszlát.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Azért viselkednek velem így, mert próbálok biztonságosan internetezni 16/L



2017. jan. 7. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos a kérdés. Amúgy idegeneknek személyes infórmációt/adatot átadni normális gondolkodás esetében ugyebár nem túl jó ötlet, de abba nem sokan gondolnak bele, hogy ha regisztrálnak a fészbúkra/egyéb hasonló oldalakra, akkor már keresztbe is verted az előző normál logika elvét! Telszámot, lakcímet "normális" ember idegenektől nem is kérdez, de ha mégis kérdi akkor nyílván nem kell azt megadni és kész, mivel SEMMI köze hozzá, majdnem olyan mintha azt kérdezné, hogy "Mennyi időnként maszti"... öhhömmmm.... Igen, SEMMI köze! Ismerkedni egyébként ha könnyen megy, akkor egyedül, neten közös témával lehet, vagy ha nehezebb eset vagy mint pl. én :) akkor inkább család/barátok barátaival érdemes kezdeni, talán könnyebb, már persze ha ez a cél, mivel a netesben nem bízol, gyakorlatilag marad a személyes ismerkedés, nem? De az is lehet, hogy csak szimplán kicsit sokat képzelsz ebbe bele, nem hiszem, hogy olyan híres ember rokona vagy akire rá szállnának! Véleményem szerint ha a fb-d meg is adod valakinek abból sem lehet különösebb probléma, mivel telefonszámod eleve nem érdemes kiírni, a lakcímed meg átírod csak a "megyédre" aki jobban ismer az úgyis tudja, aki nem annak meg nem sok köze ven ehhez, nemde?

Facés "zaklatásokról" azért már hallottam, de simán tiltod a francba és kész! Bár lehet nem nekem kéne "okítani" a kemény 20 évemmel, ez csak az én véleményem, lehet érdemes megvárnod egy kicsit idősebb, bölcsebb ember tanácsát is!

2017. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudod, ez általában úgy történik, ha valakivel jól el tudunk csevegni, egy idő után azt mondja, add meg a Facebookod, vagy váltsunk inkább Viberre, Whatsapp-ra. Ez a kettő miatt említettem a telefonszámom megadását, ha jól tudom, az nélkül nem tud megtalálni ott.
2017. jan. 7. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal nincs semmi gond ha egy idő után bejelölitek egymást a Facebookon. Úgy nyilván nem lehet barátságot kialakítani ha végig névtelenül beszéltek egy névtelen chat-en. Annyi hogy lakcímet semmiképp nem adj meg. Ha személyes találkozóra is sor kerülne egyszer, akkor az elején az is frekventált, forgalmas helyen történjen, pl egy bevásárló központban.
2017. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet én vagyok túl paranoiás, de nem igazán szeretném egy ismeretlennel megosztani az életem, ha a címem, telefonszámom nincs is ott, nagyon sok fotó rólam, a családomról, barátokkal, és nem szeretném, ha idegenek azon csámcsognának. Ezért lenne jobb inkább valami Viber-hez hasonló, de olyan, ahol nem telefonszámot kell megosztani. Létezik ilyen?
2017. jan. 7. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, Skype.
2017. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!