Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha csalótól kaptam e-mail-t,...

Ha csalótól kaptam e-mail-t, azt hogyan-miként tudom jelenteni? Egyáltalán, érdemes ilyesmivel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Valaki orosz, magát szép fiatal lánynak kiadó illetőtől kaptam leveleket, előre megírt forgatókönyv-szerűen ment a levelezés, már az első levelekből látni lehetett, hogy az a tipikus lehúzós scammer-girl lesz, aki lelkendezik hogy kapcsolatot talált velem, elmélyül a kapcsolat, stb...

Tulajdonképpen nem váltottunk olyan sok levelet, mert rájött hogy velem semmire se megy, de teljesen forgatókönyv-szerűen, sablonként megírt levelekről van szó, melyeket levelezés elején-végén igyekezett az "aktuális témához" igazítani, de kérdéseimre mindig elfelejtett válaszolni, igyekezett hogy olyan alapon menjen a levelezés mint amilyen forgatókönyvet ő kitalált.

Leírt valamit, amit télen, ilyen hidegben nem lehet csinálni, olyat, amit nyáron szoktak, szóval van még hova fejlődni.

Ilyen russian scammer girl adatbázis és hasonlókkal úgy jártam, hogy hibákat dobált ha e-mailcímre rákerestem, egyébként se google-vel se Yandex keresővel email címére nem dobott semmit.

Szeretném jelenteni valahol-valamilyen formában hogy más ne járjon így, érdemes jelenteni vagy hagyni kell az egészet?

Legeslegelső levélben már videót meg fotókat küldött, mintha valós személy lenne.

Kell neki gyerek, idősebbb férfivel szeretne megismerkedni, mindig is idősebbbel tudott jól kommunikálni, stb-stb...



2017. jan. 22. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A jelentés egy gombnyomás, semmi következménye nincs rádnézve, ahogy akarod.
2017. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem és hol-hogyan kell jelenteni? Gmail web-es felületén nem találtam ilyen lehetőséget.
2017. jan. 22. 14:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok hogy spam-ként jelentem Gmail-ben. :-) hanem valami "széleskörűen használt adatbázisba" ahol "megvizsgálják vagy figyelemmelísérik" az ilyet mint pl. támadó weboldalak esetén is van ilyen adatbázis...
2017. jan. 22. 14:27
 4/5 anonim ***** válasza:
engem skypeon talált be hasonló. kedvesen elküldtem az édesanyukájába angolul meg magyarul, majd tiltottam.
2017. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A google spamfoldere egy elég széleskörűen használt adatbázis - kívánságod teljesült.
2017. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!