Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Copyrightos videót hogyan...

Copyrightos videót hogyan tölthetek fel youtube-ra úgy, hogy ne írja ki, hogy copyrightos?

Figyelt kérdés
Szóval ugye a zenéknél is van ilyen, hogy picit begyorsítod és akkor nem adja ki. A videóknál is van ilyen hallottam róla, de nem tudom hogyan. Köszi a válaszokat

2017. jan. 23. 02:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ilyenekkel kísérletezni. Lehet hogy azonnal nem szűri ki, de idővel majd igen. Aztán meg sírsz, hogy miért tiltották le a csatornádat, és mit lehetne tenni. :)
2017. jan. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Torzítás, tükrözés, effektezés - ezekkel próbálkoznak a legtöbben, de az előző válasz fontosabb. Párezer programozó épp most is azon dolgozik, hogy pontosabban felismerje a Youtube a jogtalan videókat.
2017. jan. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a francért akarsz jogvédett anyagot feltölteni? Ha nem tudsz sajátot alkotni, akkor inkább maradj csendben.
2017. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A saját gyártmány előirás főleg a videonál érvényesül. Zenénél már más a helyzet. Ha mindenki átmenne zeneszerkesztőbe és csak saját zenei anyagát ("macskazenéjét") használhatná aláfestésnek, akkor a YouTuben alig lenne video és tönkre menne. Még szerencse, hogy a copyrightos zenéknél a YouTube kategorizál. Vannak zenék, melyeket a zenetulaj egyáltalán nem engedélyez. De bőven vannak olyanok, melyeket bizonyos feltételek mellett engedélyez.

Ehhez használd a YouTube hangkönyvtárát. Ha tudod a zeneszám cimét (előadóját) csak beirod keresőjébe és a YouTube kidobja neked, mi van ha a kérdéses zenét felhasználnád:

-teljesen tiltott lehet (világos, ennek használata nem javasolt)

-használhatod, de felsorolja, milyen országokban nem lesz látható a videod

-használhatod, de megtekintési korlátozásba helyezheti, hogy milyen eszközökön nem játszható le (pl. mobiltelefon, tablet, iPad stb.) Ilyenkor a minikészüléken "A video nem játszható le" üzenet jelenik meg. Ezt a zenejog tulajok kötik ki a YouTube-nak, aki érvényesiti azt. De laptopon és asztalin nézhetők lesznek. (Kőkemény üzleti érdekek, mert a minieszközök nagyon elszaporodtak és a tiltással ösztönöznek a zene megvásárlására)

-használhatod, de kiköti, hogy reklámok jelenhetnek meg rajta

-használhatod, de kiköti, hogy bevételed nem lehet belőle

Több millió dal szerzői jogi irányelveit a YouTube hankönyvtárában itt találod meg:

https://www.youtube.com/music_policies

Vagy ha nincs saját magad által komponált zenéd és mindenképpen 100% biztonságra hajtasz, akkor használd a YouTube által javasolt zenéket (amely között én még egy normálisat sem találtam), itt kutathatsz:

https://www.youtube.com/audiolibrary/music

2017. jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez papíron leírva, elméletben szép és jó.

De a gyakorlat egész más. :) Sajnos.

2017. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a lista egy fabatkát sem ér. Metallica összes száma úgy van listázva, hogy világszerte megnézhető, holott a Metallica köztudottan nagyon kalózkodásellenes, és 1000% hogy letiltanák a videót, ha egy Metallica zenét teszel alá.
2017. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nem igy van, azért csak ér valamit. Kilistáztam a Metallica-t és már az első számnál is azt irja ki, hogy "Világszerte megnézhető"

[link]

És bizony ez igaz is, felhasználható, de azzal kell számolni, hogy a YT-nál egyes zenejogtulajok (üzleti érdekük miatt) a minieszközökön (okostelo, tablet, iPad...)történő lejászást nem engedélyezik, de laptopon és asztalin igen. Mert a minieszközökből már sok van, mindenki mindent okostelon, tableten stb.. akar megnézni és lejátszani. Ez érthető, próbálnak ezzel is zenevásárlásra ösztönözni, hisz ők is meg akarnak valamiből élni.

2017. jan. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!