Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 10 Mbit/s netem van. Telekomos...

10 Mbit/s netem van. Telekomos. Letöltöttem a Bandwith Meter Pro nevű programot, amely folyamatosan méri a netet. A letöltés 4-25 kbps között mozog a feltöltés 2-9 között. Nem kevés ez?

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Szubjektív kevés, de a 10 Mbit/s a névleges maximum, a szerződésben foglalt "garantált" pedig a minimum. A kettő között meg bármi lehet. De én azt javaslom, hogy ne tölts le ilyen szoftvereket, mert egyrészt erőforrást, másrészt sávszélességet foglal. A speedtest.net általában megmutatja a tényleges sebességed.

A 4-25 kbps számomra ennél a netnél hihetetlen, de valószínű mindenképp kevesebb, mint ami a szerződésben garantált minimum, azonban nem hiszem, hogy hiteles. Mérd meg más sebességmérőkkel is, meg úgy általában nézd meg a letöltési sebességed.

2017. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
internetes sebességmérőkkel 9-10Mbit/s a letöltés, 1,71 a feltöltés. DE olyat akartam ami folyamatosan méri, és meglepődtem a kilobytokon.
2017. jan. 23. 18:42
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez a program nem azt méri, hogy mennyi a MAXIMÁLIS sebességed, hanem azt, hogy mennyi az AKTUÁLISan forgalmazott adatok sebessége. Nem vetted észre, hogy amikor pl speedtestet csinálsz, akkor jól feugrik 9-10Mbps-re?
2017. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

tényleg felugrik :) az aktuálisan forgalmazott adatok sebessége felgyorsítható? Egy jobb géppel például, vagy egy másik routerrel?

Továbbá hogyha az aktuálisan forgalom ennyire alacsony, akkor nem is érdemes 20 Mbit-es netre váltanom?

2017. jan. 23. 20:53
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"az aktuálisan forgalmazott adatok sebessége felgyorsítható"


Az aktuálisan forgalmazott adatok sebesség az, amennyivel a számítógépeden futó programok éppen fel- és le töltenek. Lehet ez a program egy böngésző, amivel sebességet mérsz, lehet egy letöltőprogram, lehet egy játék, lehet egy háttérfolyamat, lehet maga az operációs rendszer, bármi. Értheted ezt úgy is, hogy az a sebesség amire előfizetsz az autód végsebessége, amit a programmal mérsz az meg az, hogy éppen mennyire nyomod neki a gázt. Ennek értelmében az elméleti maximális sebességet úgy tudod növelni, ha veszel egy jobb internetet (=jobb autót).

2017. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hominida ***** válasza:

A "jobb" internet akkor segíthetne, ha most a sávszélességen múlna a sebessége. De nem azon múlik. Ez a "jobb" internet ostobaság. Az internet az egész útvonal a gépedtől az éppen letöltött cuccot hozzád elindító gépig. Ezt hogyan fogja meggyorsítani a Telecom, tud valamit csinálni a tengerentúli kábelekkel is?


A sávszélesség fogalma még mindig érthetetlen a jónépnek. Hogy milyen gyorsan érsz haza a szomszéd országból, azt nem az fogja meghatározni, hogy a kaputól a garázsig hány méter széles az út.


Ha lassan jön a cucc, annak sok helyen lehet az oka. Ha a letöltés csak lökésszerűen jön, de a sebességmérés során folyamatos, akkor a küldött packetek elég gyorsan érkeznek, csak ritkán indítják őket. Nem biztos, hogy bármivel segíteni tudsz rajta.

2017. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
"jobb"-> gyk: gyorsabb.
2017. jan. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hominida ***** válasza:
Ez a része rendben van, de hogyan gyorsítja meg egy szolgáltató az egész Internetet? Pingelésekkel meg sebességmérő szerverekkel nem lehet kideríteni, hogy a honlap reklámjai és hírajánlói honnan és milyen késéssel indulnak, márpedig a letöltéssel ezeket is kénytelenek vagyunk kivárni (ha le nem gyilkoljuk ezeket valami kiegészítővel). Az internet sebességét nem a csatornák sávszélességei határozzák meg, hanem sokkal inkább a gépek válaszideje. Valahol a távolban. A szolgáltató parasztvakító sávszélességei erre egyáltalán nincsenek hatással. De persze mivel az internet tartalomszolgáltató képessége sosem lesz villámgyors, és egyre több a szemét, a szolgáltató mindig el fog tudni adni egy "még gyorsabb internet" fedőnevű csomagot.
2017. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!