Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik szobatelefon, amit az...

Gyömrő-Molnár Béla kérdése:

Létezik szobatelefon, amit az analóg házi telefonközpontom helyett az itthoni LAN-ra kötve tudok használni ingyenesen?

Figyelt kérdés

Az analóg telefonközpontom helyett gondoltam arra, hogy az udvarban már minden családtagomnál ott a LAN wifin vagy UTP. Ha létezne olyan telefon, amit a LAN-ra köthetek, akkor felszámolhatnám a régi analóg telefonközpontomat.


Persze, ha kapni lehetne ilyet, akkor azt az internetre kötve elvileg bárhol a világon lehetnének, ami a telefonszolgáltatók érdekeit sértené. No de helyi hálózaton kit zavarna...?



2017. jan. 23. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már ott nincs átgondolva a dolog, hogy az ethernet adapter, ami által a LAN létesül, nem modem, így nem bírhat (analóg) telefonfunkciókkal. Igazából nem is tudom, mit akarsz ebből kihozni... De kíváncsian várom, hátha valami okos dolog lesz belőle :D
2017. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre szolgál a VOIP (Voice Over IP).

Szükséged lesz az eszközökön VOIP-kliensekre ( [link] ), illetve egy SIP-szerverre ( [link] ), amihez a kliensek csatlakozhatnak (és esetleg átjárást biztosít a külvilág felé).

2017. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, valóban egy VoIP telefonoz hasonlót keresek, de olyat amiről nem tudok telefonszámokat hívni, csak azt a néhány készüléket, amivel össze van párosítva. Azt viszont ingyen szeretném, hiszen mondjuk a Skypeolásért sem kell fizetni, ha egy olyan eszközt hívok, amin szintén épp fut a Skype.

Tehát egy privát VoIP hálózatot szeretnék. A [link] oldalon van valami hasonló cégeknek, de én valami olcsóbb és egyszerűbbet keresek (társas)házon belülre. Erre létezik valami frappáns megoldás?

2017. jan. 23. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, épp ezért mondtam, hogy kell egy szerver e célra.

Erre vannak ingyenes eszközök (Már linkeltem be példákat: [link] ), csak egy gépet kell alá tenned.


(Offtopik: no offense, de érdekes egy család az, ahol telefonon keresztül beszélgetnek a család tagjai egy házon belül - szép modern világ...)

2017. jan. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de egy nem szeretnék egy külön szervert és sok drága kütyüt, hanem a meglévő helyi hálózatra szeretnék házi telefonokat kötni. Erre van olcsó megoldás? Mert amit ajánlasz, annál még egy hagyományos házi telefonközpont is olcsóbb...


Természetesen nem lakáson belül, hanem társasház lakásai között szeretném kiépíteni. ;-)

2017. jan. 24. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:

A VOIP-kliensek többsége (amik szabványos, SIP-alapúak) szerver-kliens felállásúak, szükségük van egy "telefonközpontra", amire felcsatlakozhatnak, és felvehetik a kapcsolatot a többi felcsatlakozott klienssel. Ráadásul kliens szempontjából nem vagy egy adott alkalmazáshoz láncolva, használhatsz több félét.


Egy helyi, kis, pár főt kiszolgáló hobbiszerver kialakításához nem kell túl drága berendezés - egy használt gépen (2 magos Dualcore brand - HP. Dell, Lenovo - gépek 20000 Ft körüli áron kapható) simán elmegy.


Kisebb számban, de vannak direkt, p2p voip alkalmazások - például:

* [link]

* [link]

*

2017. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!