Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Youtube videósok milyen...

A Youtube videósok milyen jogon vetik a közönség szemére azt, hogy ingyen nézhetik a videóikat?

Figyelt kérdés

Több videós is említette ezt szemrehányásként. Gyakran akkor jön elő ez a téma, ha a reklámblokkolás kerül szóba (ezen ne vitázzunk, blokkoláshoz mindenkinek joga van, ha úgy ítéli meg, hogy a saját érdekében használni akarja).

Ezek a videósok egyáltalán gondolnak arra, hogy ezek a szerintük ingyenélő nézők juttatták őket nézettség szempontjából oda, ahol most vannak? Arra gondolnak a videósok, hogy ha a Youtube fizetős lett volna a nézők számára, akkor nem tartanának itt?

Arra gondoltak már a videósok, hogy ők is ingyen használhatják a Youtube platformot és emiatt nem tisztességes a nézők szemére vetni, hogy ingyen nézik a videókat?



2017. jan. 27. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez azért picit értetlen kérdés, legalábbis számomra! Amit ők feltöltenek a youtube-ra az a saját tulajdonuk, úgy kell rá gondolni, mint a TV-re azért is fizetsz, vagy reklámok mennek benne ami után ők pénzt kapnak. Ha valaki reklámot blokkolja ők nem kapják meg a pénzt, mert a reklámnak nincs megtekintése. Szemléltetés képen: Te kis iparos kézművesként dolgozol faragsz egy faszobrot! Több órádat bele ölöd, majd valaki elveszi tőled fizetés nélkül! Tudom ez erőltetett példa volt, de rengeteg youtuber van akik igenis sok időt töltenek egy videó elkészítésével és igenis érthető a reklámblokkolás fenn akadásuk!
2017. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A TV-t ne keverjük ide, mert az fizet a műsorgyártóknak, a műsorszórásért stb., fizet a patformért.

Tehát azt mondod, hogy a Youtube videósok sértődöttek, mert nem kapnak pénzt és ezért panaszkodnak?

Ismerek egy nagyon nézett és híres magyar videóst, aki nem tesz reklámokat a videóiba. Vagy ha tenne, gondolom akkor nem zavarnák ilyenek, mert tisztában van vele, hogy neki is ingyen van a platform.

2017. jan. 27. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Ne keverjük ide? A TV ugyanúgy tartalom gyártás! Te milyen jogon kéred a munkáltatódtól, hogy fizessen neked pénzt a munkádért?


Ilyen magyar videós nincs, aki legalábbis ismert, ha mégis linkeld be kérlek :)

2017. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Van, 100 000 kürüli nézettséggel. Nem fogom belinkelni, mert nem reklámozom. Annyit segítek, hogy más videósoknak is segít amellett, hogy nem akar keresni a Youtube platformon.

A TV továbbra is rossz példa, ezen nem akarok vitatkozni. Az én munkámat se keverjük ide. Az jobb példa lenne, ha a hobbimat hoznánk fel példának. Műszaki hobbi és költséges, de nem akarom a költségeit senkin sem számon kérni. Ne érts félre.

Ha már elmentünk ebbe az irányba, nincs azzal semmi bajom, ha valaki a hobbijával pénzt is tud keresni. Da azokat az embereket nem kellene bántani, akiken nem tud keresni, mert ez már kapzsiságnak tűnik.

2017. jan. 27. 22:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy részben kapzsiság, de neked is megkel értened az ők álláspontját is fejlesztik a gépeiket, technikájukat csak azért, hogy a rajongóknak jobb tartalmat gyártsanak, szerintem alap emberi dolog, ha ezután nem is adsz neki pénzt egy reklámot megnézel miatta. :)
2017. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Persze értelek, írtam, hogy megértem, ha valaki a hobbijával pénzt tud keresni. Vagy egy idő után azt mondja, hogy a hobbija lesz a munkája. Az egy jó dolog. Ez nem egy új valami, mert már a Youtube előtt is voltak emberek, akiknek a hobbi és a munka ugyanazt jelentette.

De ezeknek az új kori közösségi rendszereknek a lényege, hogy aki akar fizet és annyit, amennyit akar. Ha nem akar valami miatt, akkor nem akar, de ne állítsuk be emberileg rossznak és ne akarjuk kierőszakolni belőlük is a pénzt azzal, hogy rugdossuk a lelkiismeretét, mert az nem szép stratégia (diplomatikusan fogalmaztam).

Tudom, hogy nem kell félteni a videósokat, mert bőven elegen nézik a reklámokat ahhoz, hogy ne kelljen panaszkodniuk, de mégis egyre többen ezt teszik (erre írtam a kapzsiságot, amit nem sértésnek szántam, mert ez kicsit mindenkiben ott van).

2017. jan. 27. 22:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Részben csatlakoznék az előttem szólókhoz.

Az életben (általában) az elvégzett munkáért fizetni kell.

Egy videó elkészítése, ha igényes az ember, azért nem kis munka.

Ha valaki napi szinten tölt fel videókat, akkor elég sok időt, és energiát emészt fel egy ilyen anayag elkészítése. Hangsúlyozom, ha igényes a videós !!

Az Ő munkájuk jutalmát, csakis a bevételekből tudják lemérni.

(Én csak tudom) Gondolom én, hogy ha egy adott hónapban kevesebb a LÉ, akkor jön ez a szemrehányás a nézők irányába.

Hogy jogos e ? Valamilyen szinten igen, de már így is többet beszéltünk erről a nem igazán fontos kérdésről, mint amennyit ez megérdemel. :)

2017. jan. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A videósoknak ez nagyon fontos kérdés. Erről szól ez a kiírt kérdés (arról is, hogy hátha néhány videós olvassa és elgondolkozik, sajnos egy hegyet nehéz megmozdítani, de hátha sikerül).

A nézőknek is fontos kérdés, mert zavaró, hogy szinte már sértegetik a videósok az embert, ha nem a tetszésüknek megfelelően tesz. A reklámmentes néző semmilyen bűnt nem követ el, semmilyen jogsértő viselkedést nem mutat. Emberileg sem ítélhető el, mert akkor ugyanezen a jogon a reklámpénzét a nézőkön számon kérő videós is elítélhető lenne, de csak ha igazságosak akarunk lenni (Ne ítélj, hogy ne ítéltess).

2017. jan. 28. 11:20
 9/12 A kérdező kommentje:

A reklámok blokkolását nem csak nézői, hanem videós szempontból is hasznosnak tartom.

Azonnal kifejtem, hogy miért gondolom ezt, de előbb jöjjön egy kérdés.

Minden néző követeli a videóstól, hogy vegyen drága eszközöket és napokig dolgozzon egy videóján? Csak egy szűkebb nézői réteg vesszőparipája ez a minőség utáni hajsza, és a többi videóssal ebben versengő videósoké. A számomra legérdekesebb és legötletesebb videósoknak vannak a legolcsóbban és a leggyorsan elkészített videóik (ez egyéni megállapítás, nem akarom rászuszakolni senkire).

Tudom, hogy vannak nézők, akik elvárják a mozis minőséget (egy internetes videomegosztón ez elég furcsa elvárás, ne mélyedjünk el most ebben), de ezek a nézők biztosan kikapcsolják a reklámblokkolót, vagy adományoznak.

Ezzel szemben azokon a nézőkön, akiknek nincsenek ilyen extra elvárásaik, nem lehet számon kérni az ilyesmit.

A reklámblokkolós nézők is nagyon hasznosak, mert ők is beleszámítanak a nézettségbe, ami után előkerülnek a szponzor cégek, akik a termékelhelyezésekkel megkerülhetetlenné teszik a reklámozott terméküket.

Ha kötelező lenne raklámokat nézni, akkor a nézőknek legalább a fele (egyes kutatások szerint ennnél is többen) inkább elpártolna az egész Youtube rendszertől. Nem csak a Youtube rendszerétől, hanem minden mástól is, ahol egyre másra jönnek a raklámok. A videósok sokat köszönhetnek a reklámblokkolóknak, mert a néző el tudja dönteni, hogy hol akar reklámokat és hol nem, és ha nem, akkor sem riasztják el a reklámok. A néző úgy érzi jól magát, ha ő dönthet és nem kényszerítik rá semmire, nem ítélik el olyanért, amit nem tesz.

A kédésem célja az volt, hogy a két tábor tudjon egymás mellett létezni és a közhelyeknél kicsit jobban feltárjam a két oldal álláspontjait ebben a témában.

2017. jan. 28. 11:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is videósnak számítok, de kezdem elveszíteni a fonalat. :)
2017. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!