Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tároljátok a jeszavatok...

Hogyan tároljátok a jeszavatokat, ha megjegyezhetetlen, generált jelszóról van szó, ráadásul akkor, ha kb. minden regisztrációnál más?

Figyelt kérdés
Most kezdtem komolyabb védelembe, egyelőre a gmail és a face esetén,de más most érzem, hogy gonjaim lesznek vele :D Gondoltam, hogy valami olyan helyre teszem, ami szinte mindig velem van, és titkos jelet találok ki hozzá, hogy melyik mihez tartozik. Valamint face, gmail, netbank komolyabb felületek saját jelszot kapnak, a vásárláshoz köthetők közösen egy bonyolultabbat, valamint lenne egy harmadik sáv, az egyéb, egy külön emaillel, viszonylag megjegyezhető jelszóval. De ez még így is sok megjegyezhetetlen jelszó. Az első szintem még egy másodlagos védelem is. Ti ezt hogy tartjátok karban? Hova írjátok fel a jelszavaitokat? Mennyi idö mig az ember megtanul egy logikátlan karaktersort?
2017. jan. 30. 17:46
 1/5 |Orfeusz| ***** válasza:

- jelszómenedzser program

- egy fizikai dokumentum a széfben

- erős, de megjegyezhető jelszók - erre van egy pár technika, így nem kell a generált karaktersort megtanulni.


Szerintem egy jelszómenedzser is jó választás, nem lehet őket föltörni.

2017. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne logikátlan karaktersort használj jelszónak, és akkor meg tudod jegyezni. Ez a legegyszerűbb.


[link]

2017. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Trevor. ***** válasza:
Tudom nem helyes, de leírom egy papírra.
2017. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nevem csavak évértevelmevetleven szovó ava jovó jevelszovó...
2017. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lastpass.
2017. jan. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!