Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A szüleim teljesen lefojtják...

A szüleim teljesen lefojtják a netet. Hogyan tudnám kissebre tenni az internetük sebességét?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék önzőnek űnni, de anyám (megszámoltam) egyszerre 9 lapot szokott megnyitni, abbó a facebook ahol videókat néz, liveokat, és sose kapcsolja le, amíg nekem játékokban 500-600 pingem van. nem akarom teljesen lefojtani a netüket, de azért ugy minkettő gépen legyen 2mb-2mb /s gyorsaság (rúter távolság wifi csomag minden megfelel)

tényleg nem szeretnék önzőnek tűnni, de az a napi kevés gépezési időm telljen normálisan.


2017. febr. 23. 20:38
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
teleírtam hibával. Nézzétek el :D
2017. febr. 23. 20:39
 2/19 Derwer ***** válasza:
100%

Ezen egy jó QoS ami segít, vagy jóval nagyobb sávszélességet kell venni.


Amúgy vicces, hogy azon panaszkodsz, hogy úristen 6 weboldalt megnyitott valaki. Csak a mobilomon szokott ennyi lenni...

2017. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
58%
Márpedig elég önzőnek hangzik, gondolom a netet ők fizetik, és nem te...
2017. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

tényleg nem szoktam emiatt órákon át hisztizni otthon csak idegesít h 1órát ha gépezhetek abból 30 perc a net basztatásával megy el. Ne értsetek félre, nem én fizetem a netet, nem is azt akarom h csak nekem legyen, csak kb legyen egyenlő a sávszélesség.

[link] oldal szerint 450 ms ping 13 mbit letöltésem és 0,44 mbit feltöltésem van.

2017. febr. 23. 20:49
 5/19 anonim ***** válasza:
Router-ben (ha azzal van megosztva a net) IPcímenként be lehet állítani a maximális kiosztandó sávszélességet
2017. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
és azt hogy kell beállítani?
2017. febr. 23. 21:31
 7/19 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy elolvasod a routereed manuálját, kisfiam.
2017. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen nincs amit te leírtál. Ha megnyitod 200x szor a google.hu-t az miután megnyílik egy bit adatot se fogyaszt, semmit nem vesz el a netből. A kis videonézés meg ilyesmik hacsak nem valami ultra vacak net akkor az se fog le szinte semmit. Mikor nem használják a netet akkor is rossz a pinged játékban? Egyéb iránt ketté osztani a netet hülyeség mert akkor ha a másik nem használja a másik fele nettó kárba vész. Épp ezért nem csinál alapból ilyet a router, hanem mindenki számára teljes sávszélesség elérhető.
2017. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ja nem kínai sebességmérő oldalt kellene használni és akkor reális adatot kapnál.

tessék egymás után a netmérőponythu és a speedtest tesztje:

[link]

[link]


és nem, nem a legközelebbi pontot használtam

2017. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A netes videónézés bizony megugrasztja a pinget, nekem is 150-200 szokott lenni, ha már is használja a netet. A sávszélesség korlátozásával nem oldod meg a problémát, ehhez vagy egy szervergép kéne, vagy komolyabb router.
2017. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!