Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A szüleim teljesen lefojtják...

A szüleim teljesen lefojtják a netet. Hogyan tudnám kissebre tenni az internetük sebességét?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék önzőnek űnni, de anyám (megszámoltam) egyszerre 9 lapot szokott megnyitni, abbó a facebook ahol videókat néz, liveokat, és sose kapcsolja le, amíg nekem játékokban 500-600 pingem van. nem akarom teljesen lefojtani a netüket, de azért ugy minkettő gépen legyen 2mb-2mb /s gyorsaság (rúter távolság wifi csomag minden megfelel)

tényleg nem szeretnék önzőnek tűnni, de az a napi kevés gépezési időm telljen normálisan.


2017. febr. 23. 20:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kedves vérpistike, látszik, hogy lövésed sincs a dolgokról.

Az, hogy valaki megnyit pár oldalt, legfeljebb csak nagyon elenyésző mértékben fogja a sávszélességet. Egy statikus oldal a betöltődése után 0%-ban befolyásolja a szabad sávszélességet, de egy átlagos dinamikus webhely - pl. Google, Facebook - sem olyan, ami lényegesen használná azt. De még egy live-nézés közben is vígan lehet káuntörsztrájkozni.

Ami pedig téged illet: de, bizony, önző, tiszteletlen és öntörvényű vagy. Nem tudom, hogy hány éves lehetsz, de egyáltalán hogy jut eszedbe, hogy megszabd, ki mennyit használhat el a nem mellékesen általuk fizetett sávszélességből? Nem képzelsz kicsit túl sokat magadról?

Amúgy meg ha jól látom, 4 megabites netkapcsolatotok van... ne csodálkozz a magas elérési időkön.

De hogy ne csak kioktatást kapj, íme pár lehetséges megoldás:

1. Megkéred anyukádat, hogy legyen szíves addig ne internetezzen, ameddig a te gépezési időd van. Cserébe ajánld fel, hogy pl. elmosogatsz vagy takarítasz helyette.

2. Felajánlod, hogy a zsebpénzedből fizetsz egy jóval gyorsabb internet-előfizetést.

3. Megkéred, hogy hadd játssz máskor, olyan időben, amikor anyukád nem internetezik.

Persze, ha gondolod, bohóckodhatsz a router beállításaival, de ne csodálkozz, ha netán egy szép napon csökkentik a gépezési idődet...

2017. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hiába fizet elő akármilyen netre, egy mezei router nem tudja úgy szétosztani a netet, hogy ne legyen legalább 100 a ping...
2017. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
ennek a "pisti" srácnak mondom hogy az elején a bsztatásokon kívül köszönöm (és mindenki másnak is) a tanácsait. Amúgy ha anyu nem gépezik akkor csak 150 pingem van. amúgy nehogy azthiggyétek hogy 9 körül vagyok... mondtam, hogy anyámmal nem szoktam emiatt vitatkozni, azt sem szeretném, hogy emiatt bárkinek rossz legyen, csak egy jobb internetet szeretnék.
2017. febr. 24. 13:52
 14/19 anonim ***** válasza:
A 150 viszont baromi sok alapból, ott van más baj is. Milyen gèp, milyen net pontosan?
2017. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Hát még jó hogy nem vitatkozol vele..ha az én gyerekem emiatt pattognak két nagy pofon után az első dolgom lenne kiköttetni a netet...
2017. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egy alap jól működő internet szolgáltatás úgy hogy totál nincs használva max ~20 as ping ami jó.
2017. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
muszáj folyton basztatni??? othon nem verem nagy dobra ezt a problémát.
2017. febr. 26. 15:53
 18/19 anonim ***** válasza:
És azzal mit is érsz el, hogy itt picsogsz inkább?
2017. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
gondoltam nem jön több idióta de csak álmodott a nyomor...
2017. márc. 19. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!