Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok külső elérést...

Hogyan tudok külső elérést beállítani egy IP kamerához, korlátozott intézményi hálózaton?

Figyelt kérdés
Egy intézményben adott egy belső hálózat, ami meglehetősen profin le van korlátozva. Nem megfelelő weboldalaknál az OPENDNS "This domain is blocked due to content filtering" üzenete fogad. Egy időben ez könnyen kijátszató volt pl. az avast vnp szolgáltatásával, de most ez sem működik.. Szeretnék egy IP kamerához (HIKVISION) küldő elérést beállítani, de nem tud felcsatlakozni felhőre (máshol működött). Van egy saját routerem a "fő" router után, ez adja nekem a wifit, csak ehhez van hozzáférésem. Tudnátok valami megoldást javasolni, hogy kamera elérhető legyen az interneten?

2017. febr. 25. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Esetleg egy moddolt router, amiben tudsz beállítani openVPN-t és -talán- úgy. De miért nem kérdezed meg a rendszergazdát?

Másik megoldás, ha megkerülöd a munkahelyi hálózatot, és egy mobilnetre rákötöd az IP kamerát. Van 4G router és azt beüzemeled, már ha nem kell a belső hálón lógjon a kamera.

2017. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, külső elérést akartam írni. :D
2017. febr. 25. 17:49
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Mit jelent az, hogy moddolt router?

Nincs saját rendszergazdánk, csak egy cég aki életben tartja a hálózatot, de tőlük nem igazán lehet kérni semmit sem. A 4G router jó megoldás lenne, de ha nem fontos nem fizetnék elő.

2017. febr. 25. 17:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt is írtad, kell egy DYNDNS szolgáltatás, és meg van oldva a 4G routerrel. Vagy nem értem a problémát.
2017. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

moddolt = módosított firmware, a gyáritól eltérő szoftver, amiben plusz funkciók vannak, ilyen pl. a dd-wrt, a tomato, és hasonló firmwarek.


Meg kell nézni milyen modern routerre lehet feltölteni, persze ilyenkor a gari ugrik, szóval érdemes nem egy vadiújra rátenni.

2017. febr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, a moddolt router jó megoldásnak tűnik. Így gyakorlatilag teljesen megkerülhetném a DNS kiszolgálót? Egyébként meglehetősen egyszerű routerem van, egy NETIS WF2414. Vajon ezzel is megoldható?


DYNDNS-re nincs szükségem, mert a kamerához jár egy felhőszolgáltatás, ahova csak felcsatlakozik és utána elérhető a saját applikációjával. Csak nekem már a felcsatlakozás se jön össze...

2017. febr. 25. 18:12
 7/13 anonim ***** válasza:

DNS -t miért akarsz megkerülni? Ha jól értem, a hálózat tűzfala nem enged akárhova csatlakozni. Ha a wifin egy telefonról vagy pc-ről próbálod elérni a felhőt, akkor eléred vagy azokkal sem?

A kamerában lehet megadni másik e-mailt vagy ftp tárhelyet ? vagy csak a saját gyártói felhőt.


Mit szeretnél? mozgásérzékelővel képet küldeni mondjuk? Vagy ránézni az élőképre?

2017. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ezen a hálózaton nem sima tűzfal van, hanem valami speciális kiszolgáló. Ezt látom, ha nem érek el valamit a böngészőben:

[link]


A gyári felhőn kívül mást is be lehet állítani, NO-IP, de jó eséllyel ezek sem működnek.

Így működne amúgy:

[link]

2017. febr. 25. 18:28
 9/13 A kérdező kommentje:
Szeretném követni az élőképet, de az is jó lenne, ha az eseményekről képeket is küldene.
2017. febr. 25. 18:35
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


"opendns content filtering bypass"


erre keress rá, angolul vagy keress rá magyarul


[link]

2017. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!