Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtubosoktól kérdeznék?

Youtubosoktól kérdeznék?

Figyelt kérdés

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Akarok csinálni egy youtube csatornát, amiben háttérzenék is lesznek. Abban kavarodtam el, hogy bizonyos zenék ugye jogvédettek. Ettől függetlenül több videós is felhasználja őket, és mégis: van akié fenn marad a youtubon, valakiét meg a jog miatt letörlik - holott olykor ugyanaz a zene. Én kitépném a hajam, ha a videómat letörölnék erre hivatkozva, de ezt hogy a fenébe lehet megoldani? 😀 Komolyan nem értem, bármit is olvastam róla, a youtube súgóval együtt.

Köszi a segítséget



#YouTube #háttérzene #youtube háttérzene
2017. febr. 26. 17:14
 1/7 ThodEE GoD ***** válasza:
100%
Nem törlik a videót csak leveszik róla a hangot, a másik kérdésed jogsértő így járj utána magad hogy hogy tudod kikerülni azt a hangfelismerő programot ami összeveti hogy ugyan az-e a két hang :)
2017. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem értettétek meg.

Semmilyen jogot nem akarok sérteni, írtam zenészeknek is, de válasz meg nincs.

Az a furcsa, hogy UGYANAZ a zene fent van valakiknél és egyeseknél törlik egyeseknél pedig nem. Mit nem lehet ezen érteni?

2017. febr. 26. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Te meg mit nem értesz a YouTube szabályokon ???

ha nincs rá engedélyed, akkor nem használhatod. Ennyi. Mit nem lehet ezen érteni ?

Attól hogy valaki ellop ezt azt a Tesco-ból, és nem bukik le, az még nem legális.

De ha vetted volna a fáratságot, és elolvastad volna a YouTube ide vonatkozó szabályait, akkor nem kérdeznél ilyen szamárságokat. Tudod, amikor regisztráltál. ja, hogy akkor el kellett volna olvasni. Hát igen. Ez már csak így van. :)

Egyébként ha lemondasz a bevételszerzésről, akkor egész sok mindet lehet felhasználni. Ez is le van írva.

de egyszerübb itt kérdezgetni, mint elolvasni, és megérteni. :)

2017. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha megpróbálnál feltölteni valamit, már előrébb lennél.

azt előre nem tudja úgyse megmondani senki, melyik zenénél hogy viselkedik, mert millió féle szabály van.


van, ahol automatikusan letiltja a hangsávot,

van, ahol csak közlik, hogy te nem szerezhetsz vele bevételt,

van, ahol meg van engedve, hogy te is kapj valamennyi pénzt, de a bevétel nagy része a jogtulajdonosé,

van olyan is, ahol a teljes bevétel a jogtulajdonosé.



nyilván ahol engedélyezett a használat, ott is le lehet törölni a hangsávot, ha mindenáron csak te akarsz bevételhez jutni, de ennyi...

2017. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. De itt van pl ez a zene is:

https://www.youtube.com/watch?v=6DAU9l5QbI4

amit tuti nem a feltöltő készített.

Mégsincs törölve, pedig semmi infó, hivatkozás nincs megadva hozzá. "Normál YouTube-licenc" ennyi s kész.

A hangfelismerő pedig tuti felismerte, mert nincs belepiszkálva.

Hogyhogy nincs törölve?

2017. febr. 27. 00:52
 6/7 anonim ***** válasza:

már leírtam.

úgy, hogy valószínű csak annyi szankciót kapott, hogy nem szerezhet vele bevételt.

2017. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a baj , hogy abból indulsz ki hogy másnak lehet, akkor neked miért nem. Téves hozzáállás.
2017. márc. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!