Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom modem kibővítése...

Telekom modem kibővítése lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem annyira értek ehhez a témához, így tőletek kérnék segítséget a problémám a következő:

A telekom bekötötte nekünk az internetet és a modemen 4 csatlakozó van ahova az internet kábelt és a tv kábelt lehet bekötni, de felmerült egy olyan gond, hogy a 2. számítógépemet is szeretném ehhez a hálozathoz hozzákötni, de mivel a 4 csatlakozóból mind a négy foglalt így nem tudom mitévő legyek, tippek javaslatok?


Még annyit leírnék hátha segít itt valakinek, hogy az ismerősömnek volt egy USB Fast ethernet adapterje (ez annyit tesz hogy az egyik végébe az internet kábelt betudom dugni, a másikat meg a modembe betudom dugni [mivel a modemen van egy usb bemenet is] de amikor kipróbáltam hogy így összekötöm a két gépet, akkor a 2. gépem (amire szeretném a netet) nem érzékelte a hálozatot.


Válaszokat előre is köszönöm, további szép napot!



2017. febr. 28. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy switchet kell venned, ami szétosztja a netet, még router sem kell hozzá.
2017. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dongaben ***** válasza:

Mondjuk ezt:

[link]

2017. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nem tudtam, hogy ilyen dolgok is léteznek már...nagyon le vagyok maradva, ment a zöld pacsi. :)
2017. febr. 28. 15:22
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

A Telekomos HGW -k USB portja nem Internetre való. Külső vinyót, Pen drive -ot tudsz megosztani vele a hálózatot, vagy nyomtatószerverként használhatod.


Egy sima Switch kell, ahogy előttem írják. 5 Portosat már tudsz venni 2000 Ft körül.

[link]

2017. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
#2: Azt nem Switch, hanem UTP elosztó. És ne ajánlgasd, mert nem működik minden hálózati eszközzel.
2017. febr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, végül ezt választottam 2500forintért (gondolva a jövőre is) "TP-LINK TL-SF1005D 5 PORTOS 10/100MBPS ASZTALI SWITCH"

Ment a zöld pacsi mindenkinek :)

2017. febr. 28. 15:58
 7/9 anonim ***** válasza:
USB-n 3g netet is meg tudsz vele osztani, de az közvetlenül netet nem ad. Régebbi kábeles modemek tudtak ilyet, hogy volt rajtuk USB is az RJ45 mellett.
2017. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kérdező rosszat választottál.


Azon nem lesz olyan gyors a neted. Ha elég neked 100 Mbit/s akkor oké, de mindegyik switch már gigabites legalább 10 éve

2017. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
#8: Miért választott volna rosszat? A legtöbb HGW is 10/100 Megabites főleg amik ADSL/VDSL alapú kapcsolatot osztanak meg. A gigabites Switch -ek meg 10 éves is drágábbak voltak jóval. Most is dupla annyiba kerülnek.
2017. márc. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!