Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jogom van ehhez vagy törvényes...

Jogom van ehhez vagy törvényesen ez bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés

Volt egy kép a facebookon, amit az illető saját maga tett ki, és osztott meg másokkal. Amit én lementettem. Semmiféle más blogra/közösségi oldalra nem raktam ki, sőt meg sem fordult a fejemben.

Egy helyen a barátaimnak megmutattam a képet (igazából semmi különlegesre nem kell gondolni, egy tablóképről van szó).

Most arra hivatkozik, hogy ő azt törölte. És már én is töröltem a telefonomról, semmire nem használtam fel a képét. Most akkor ez törvényesen elítélendő? Hogy lementettem? Ráadásul, ha profilképnek tette ki, mindenki által megtekinthetőnek?



2017. febr. 28. 18:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
19/L
2017. febr. 28. 18:41
 2/11 Dongaben ***** válasza:
Az "illető" egy idióta!
2017. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

magáncélra bármilyen fotót felhasználhatsz. az ismerőseidnek is mutogathatod.


Ha nem így lenne, már a strandon sem fotózhatnád magadat anélkül, hogy minden mögötted állótól/ülőtől/fekvőtől írásos beleegyezést kérnél.

2017. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A tömegfotós példa két szempontból sem illik ide. Egyrészt tömeg esetén nem kell engedélyt kérned senkitől, kivéve ha egy adott személyt kiemelsz a tömegből. Mivel önfotó a példa és te vagy a kiemelt témája a képnek, saját magadtól sem kell engedélyt kérned.


A kérdéshez: semmi illegális dolog nem történt.

2017. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Most a személyi jogokról beszél.

"de a lényeg.. ha nem lennék ilyen elnéző valószinü más már elb*szta volna a jövödet... és én is megtehetem"

Csak szerintem alaptalan ez a fenyegetés (!) ?

2017. febr. 28. 18:49
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem alaptalan, meg akar fektetni. Oviban a hajhúzigálás megy, manapság meg a joggal fenyegetés. Fogd fel úgy, mint egy hajcibálást, és reagálj aszerint!
2017. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A személy nyilvánosan közzétett képét csak a személy engedélyével lehet letöteni?
2017. febr. 28. 19:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Jajj.. Reménytelen vagy.
2017. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dongaben ***** válasza:
100%
Na, figyelj! Ha valaki kitesz az internetre egy képet, amit mondjuk "Kuwuki-földön" letöltenek, kinyomtatják, és imádják...attól Ő még nem lesz Isten... Kb. ez van. Szóval bekaphat..egy fagyit!:D
2017. febr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szard le. abban az esetben lenne ez a dolog sértő, ha te hoztad volna nyilvánosságra a képet, akár szűk körben is.


de nem ez történt...engem is már fenyegettek ilyesmivel, hogy majd megyek a börtönbe, még linkelgetett is nekem oldalakat, csak sajnos vagy olvasni vagy értelmezni nem tudott, mert azon az oldalakon világosan le volt írva, hogy mi számít visszaélésnek...

2017. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!