Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki tözsdézik mennyit kell...

Valaki tözsdézik mennyit kell befizetni mennyit lehet keresni havnta valakinek sikerült?

Figyelt kérdés

2017. márc. 8. 10:46
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsanát havonta
2017. márc. 8. 10:49
 2/6 A kérdező kommentje:
okoskodok kimélyenek
2017. márc. 8. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell befizetni, egy értékpapírszámlát kell nyitnod. Okos tőzsdézéssel, hosszútávon (pl. egy év) lényegesen magasabb hozamot lehet elérni, mint egy bankbetéttel. Buta tőzsdézéssel pedig el lehet veszíteni mindent.
2017. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot írnék le pár pontban.

1. Nem kell nagy tőke ahhoz, hogy kipróbáld a tőzsdét. Én potom 120 ezer forinttal kezdtem.

2. Nyitsz valahol egy értékpapírszámlát (nézz körbe, mert nagyon változók a díjak, próbáld meg a legolcsóbbat megtalálni). Nekem Equitas-nál van, de lehet, van már olcsóbb.

3. Eleinte próbáld meg átlátni a dolgokat, megtanulni a fogalmakat (mi a short, mi a tőkeáttétel, mi a blue-chip, stb...) nekem beletelt pár hónapba.

4. Ha nem szeretsz nagyot kockáztatni, akkor maradj a bluechip részvényeknél (OTP, MOL, Telekom, Richter, stb) - én anno szerencsét próbáltam kis részvényekkel... 3 hónapon át ültem egy 80 ezres tőkére vetített 35 ezres minusszal...

5. Két féle módon lehet tőzsdézni:

-- az egyik a daytrade, amikor napon belül nézed az árfolyamot és annak megfelelően veszel fel short vagy long poziciót. Ehhez elő kell fizetni a valós idejű adatokra, mert az ingyenes, 15 perccel késleltetett adatokkal nem mégy semmire. Ide kicsivel több tőke kell, hogy megérje, sok befektetett időre van szükség (kvázi főállás) és merészséget ill. jó megérzéseket kíván. Nagyot lehet szakítani, de nagyot is bukni, főleg a shorttal, mert azt nem tudod tartani több napon át.

-- Másik megoldás ha bevásárolsz egy kosár részvényt (legjobban bluechipeket vegyesen éri meg) és vársz. Itt nem kell akkora tőke, nem igényel annyi időt és kisebb a kockázat is. Cserébe viszont nem kecsegtet akkora hozammal, bár hosszú távon így is elég jó. Általános ökölszabály, hogy télen, december környékén érdemes venni, majd májusban, az osztalékfizetések után eladni, de természetesen ez sem kőbe vésett törvény.


Röviden: már kis pénzzel is elkezdheted és kockázatvállalási hajlandóságtól függően választhatsz taktikát. Egy mérsékelt kockázatú portfolioval hosszú távon akár 7-8% hozamot is el tudsz érni, ami igencsak jónak számít manapság, hisz már hitelek is vannak ekkora kamattal.

2017. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én több mint 10 éven keresztül tőzsdéztem, 1.5M körüli kezdeti összegből indulva, teljes erőbedobással, napi több órát rászánva (ebből akartam megalapozni a későbbi életemet). Végül lelkiismereti okokból hagytam abba, anyagilag egyébként elég jól ment. A legjobb évem +70% körül lehetett, a legrosszabb évem talán úgy -25-30% körül (hozzá kell tenni, hogy viszonylag magasabb kockázatú stilusban tőzsdéztem). A magyar tőzsdén kezdtem, itt nagyon jól kerestem, utána kimentem a Xetrára, ez is egész jól ment, végül pedig az amerikai tőzsdéken csináltam (az USA jóval nehezebb a többinél, de itt sokkal több részvény van).


Ez egy nagyon kemény világ, nagyon kell hozzá tudni, ha tartósan viszonylag jó hozamot akarsz elérni. Egyes cikkek szerint a magánembereknek, akik elkezdik, kb. 70%-a jelentős veszteségeket követően abbahagyja pár éven belül, és 10% alatt van azok aránya, akik hosszú távon jelentősebb sikert tudnak elérni. A tőzsde egy verseny, és a magánemberek eleve óriási hátrányban vannak a befektetési cégekkel szemben infóban, de sokszor még módszerek terén is. És ezt csak a kifejezetten jól tudják áthidalni közülük.


Pár tanácsot én is mondanék, az előttem lévő jó hozzászólást kiegészítve, ha mindenképp el akarod kezdeni. De leginkább azt tanácsolom, ne kezdd el :)) Berakhatod a pénzért egy jó befektetési alapba is, ha már ilyesmivel akarsz foglalkozni. Nem nagyon éri meg az önálló portfolio-kezeléssel járó idő/energia/idegállapot ráforditásokat a várható eredmény.


Szerintem is nagyon jó az előttem elhangzott tanács, hogy ha elkezded, kezdetben kerüld a kisrészvényeket, és csak blue chipeket válassz. Ezt mindenképp én is javaslom (úgy is, mint akinek nagyon sok különböző kisrészvénye volt). A portfólió-képzés szintén jó tanács, és a stop-loss alkalmazás is. Ezekhez még hozzátenném, hogy szerintem a daytradet és a tőkeáttételes kereskedést is mindenképp kerülni érdemes egy kezdőnek (sőt a nem kezdőnek is :)), mert nagyon hamar tönkremehet.


A tőzsdén rengeteg a megtévesztés. Ha valaki interneten keresztül aktívan megkeres Téged egy tippel, az 99%, hogy rossz. Ha emailben kapsz ilyet, legjobb ha azonnal letörlöd, bármilyen vonzónak látszik is. Bróker tanácsát sem követném. A frekventált tőzsdei portálokon, ill. gazdasági újságok portálján megjelenő tippek is túlnyomó többségben elvetendők, egyrészt mindenki látja őket, másrészt általában már elavultak a kirakásuk pillanatában elavultak, harmadrészt pedig az ilyen helyeket sokszor pumpálásra szokták használni. A gazdasági/piaci/ágazati elemzésekben viszont esetleg lehetnek hasznos információk.


Ha valaki részvényekkel akár foglalkozni, mindenképpen még kell tanulnia önállóan elemezni és értékelni egy potenciális részvényt. Enélkül hosszútávon szerintem nincs esélye.

Van egy nagyon jó könyv, B.Graham: az intelligens befektető, amely sokak szerint, és szerintem is a világ legjobb tőzsdézési könyve (habár ez stílustól is függ, minden stílushoz más jó). Ezt és a hasonló könyveket mindenképp érdemes elolvasni, mert a tőzsdén könnyen és sokat lehet veszteni.


Én azért hagytam abba a tőzsdézést, mert döntőrészt tényleg az van, hogy az emberek egymástól nyerik el a pénzt... az olyan vállalat, amely hosszú időn át jelentős befektetői értéknövelést ér el, meglehetősen ritka. Szerintem ez egy rossz érzés, hogy az ember más kárán gyarapodik. A családi környezet is elég nehezen viseli a tőzsdézést. Összességében ezek miatt én nem javaslom.

2017. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok. Szerintem az illető úgyis ki fogja próbálni. Abból még önmagában nincs baj, de pár dolgot mindenképp tudni kell:

- Csak olyan tőkét szabad kockáztatni, amiről le tudsz mondani, ha nem is teljesen, de esetleg hónapokra, ha beleragadsz egy kedvezőtlen pozicióba. Ha van mondjuk 1 millió forint megtakarításod, abból 300 ezret bevihetsz a tőzsdére, de ha havonta épp csak 10 ezer forint félretenni valód van, akkor kerüld a tőzsdét!

- A tőkeáttétellel lehet igazán nagyot bukni! Én sosem mertem megpróbálni és senkinek nem ajánlom. Azt hagyjuk meg a tőlünk jóval több infóval rendelkező nagykutyáknak.

- Stop-Loss-t MINDIG kell használni. Így egy kedvezőtlen helyzetben is tudod, hogy maximum mennyi lesz a veszteséged.

- Vigyázz, hogy ne ragadjon el a hév. Én az elején a munkahelyen is folyton az árfolyamokat vizslattam, míg a főnök finoman rám nem szólt.

- A tőzsdén félre kell tenni az érzelmeket és az impulzív viselkedést, mert abból van a legnagyobb baj. Mindent higgadtan és tényszerűen kell kezelni.

2017. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!