Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az otthoni hálózatomban...

Az otthoni hálózatomban megosztott meghajtókat el tudom érni valahogy androidos telefonnal kívülről, az internet felől?

Figyelt kérdés
Létezik olyan program (szerver-kliens) amivel ezt meg tudom oldani? Olyan megoldásra gondoltam, hogy az androidos telefonomon virtuális SD kártya-szerű (meghajtó) megoldással tudjam elérni az otthoni megosztott meghajtók tartalmát. Mintha az androidos telefonban lenne egy plusz memóriakártya az otthoni HDD megosztott tartalmával.

2017. márc. 11. 17:20
 1/5 Derwer ***** válasza:

Ehhez egy VPN kell.

VPN szerver lehet különálló gép is, de akár egy okosabb router is. (AsusWRT-seket ajánlom)


Ha egyszerűen akarsz hasonlót, akkor felhő szolgáltatást használj.

2017. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

VPN a titkositas miatt nem rossz otlet, de nincs ra feltetlenul szukseg, ha megfelelo protokollt hasznalsz ES megfeleloen biztonsagos a server. A windowsos megosztas (SMB) eseten mindket szempontbol vannak ketsegeim.


Eloszor is, meg kell nezned, hogy a routered (ha nem kozvetlenul kapcsolodik a geped a netre, ma mar az a ritkabb) kulso IP-je publikus-e vagy NATolt. Nehany szolgaltato az IP cimek hianya (es biztonsagi megfontolasok miatt) sporol vele. Ha ez rendben van, akkor a routereden beallitod a megfelelo portforward szabalyokat a geped fele - ehhez mondjuk praktikus a belso halon fix ip-ket osztani, es mar kesz is vagy. A telefonra telepitett megfelelo programmal elered a router kulso portjan/IP-jen.


Itthon nem ezt csinaltam, Linuxos gepem van, sshd-vel, szoval ssh-n be tudok lepni, scp-n tudok masolni, rsync-kel szinkronizalni, vagy sshfs-sel fel tudok mountolni akarmit akarhova mindket iranyba. Tunnelen meg atmegy minden plusz titkositassal. Esetleg ehhez hasonloan feltehetsz egy virtualis gepet, es ha arra forwardolod a router megfelelo portjat, akkor lehet biztonsagos wines megosztassal is.

2017. márc. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"A telefonra telepitett megfelelo programmal elered a router kulso portjan/IP-jen."

Milyen androidos program jó ehhez?

A többi az menne...

2017. márc. 12. 18:31
 4/5 Derwer ***** válasza:
Pl TotalCommander tud SMB-t is kezelni.
2017. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Majd megnézem.
2017. márc. 13. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!