Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fontos! Miért írja ki a gépem...

Fontos! Miért írja ki a gépem hogy "egy másik számítógép ugyanazt az ip-címet használja mint ez a számítógép"?

Figyelt kérdés

Szval nem nagyon értek ilyenekhez...

Mi lehet ez?? Mit lehet vele csinálni??

Kicsit idegesít mert lehet hogy valaki rá van kapcsolódva a gépemre??

Légyszi válaszoljatok :)


2010. máj. 10. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Elég furcsa, elméletben sohasem fordulhatna elő. Ez kábeles vagy mobilnet?
2010. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt tudom mondani, hogy ilyen nincs. ( mármint hogy ezt írja ki)
2010. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha otthon routerrel netezel és 2 gép van hozzákötve, akkor mind2 gépnek ugyan az az ip címet adtál meg. És ezért irja ki. Esteleg ha wifis hálózatod van és nem ugyan az az ip a saját gépeidnél akkor valószínüleg valaki lopja a neted.
2010. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Az a jobbik eset, hogy kiírja! Nekem nem írt ki semmit, csak azt tapasztaltam, hogy nagyon-nagyon lassú lett a netem! Antennás (wireless) kapcsolat van köztem és a szolgáltatóm között, bementem hozzájuk, elmondtam nekik a dolgokat! Megbeszéltünk egy fix IP-t, azon bejelentkeztem, "fixálták a gépemhez", azóta csak a saját gedemmel tudok bejelentkezni a netre! Egy barátom laptopját ki akartuk próbálni, de nem tudott csatlakozni! Engem is figyelmeztettek, hogy ha komolyabb változás lesz nálam (alaplap, proci), szóljak be nekik, mert nem fogok tudni bejelentkezni! (Nem tudom, hogy csinálták, de azóta nincs problémám!)
2010. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hááát tényleg ezt írja ki:/

Én se tudom hogy ez hogy van.

Am mobil netem van.

2010. máj. 10. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt nem "am" mert az primitív, prosztó dolog.


Másrészt a belső hálózatodon ugyanaz az IP-cím van megadva több gépnek, ez kétféleképpen lehetséges: vagy a router működik szarul és amikor címet kérnek tőle ugyanazt osztja ki, vagy ami valószínűbb, valaki beállította a gépeden hogy a hálókártya címe legyen valami, és akkor még nem volt ott a másik, aminek szintén ezt állították be. Keresd meg a hálózati kapcsolatokat, tulajdonságok, TCP/IP, tulajdonságok és ott állítsd be, hogy kérjen IP-címet.

2010. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, be kell állítani a TCP/IP-t. Mobilnetek telepítésekor viszont ezt automatikusan megteszi pl. a stick maga. Egyébként változó IP címet használnak a mobilnetek (nekem USB modemes van).
2010. máj. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!