Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tönkre ment Tenda F303 helyett...

Tönkre ment Tenda F303 helyett, jobb lesz szerintetek egy TP-LINK TL-WR841N?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, hogy tönkre ment a routerem, mert kb. egy hónapja folyamatosan azt csinálja, hogy kb. egy nap 5× bontja az internetet hosszabb rövidebb ideig, viszont ilynkor ha kiiktatok a routert és bedugom az internetet csak a gépbe ott viszont működik!


Tudom, hogy elég gány a márka már csak a nevét is kimondva meg gyenge is még a fogásán is érzik olyan semmilyen könnyű, de azért, hogy nem bírt ki másfél évet az azért elég gáz, csak akkor azért vettem meg meg nagyon le voltam égve és sürgősen kelett egy wi-fi-s router!



Na jó térjünk a lényegre a pontos kérdésem az lenne ha lecserélném a fent említett routerre, igaz az sem olyan drága mert nem akarok érte fizetni súlyos tízezreket akkor, az hogy itt a nálunk van hogy egyszerre fent vagyunk rajta 6 an és hogy azt elbírja normálisan ne dobálja el a bejövő jelet a router óránként és hogy meglegyen ugyan az a lefedettség ami addig is volt, mert a TP-LINK nek csak kettő antennája van mig a tendának 3 nem tudom ez jelent-e egyáltalán valamit! Azt hiszem ez nagy olyan nagy elvásárlás egy routertől!


Magyarán mondva szerintetek ez jó választás ebben az árkategóriában egyébként 5490 ft



2017. márc. 23. 20:14
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyébként még annyit, hogy 1 hete kb. firmware frissítést is csináltam rajta, de úgy látszik az sem segített rajta, mert ugyan azt csinálja mint előtte!

viszont mikor elmegy az internet és belépek a router beállításaiba, nem írná, hogy esetleg szétkapcsolt volna ugyan úgy azt írja, hogy csatlakoztatva van, csak éppen net nincs!

annyira ugyan nem értek hozzá, de újra is lett azóta indítva és újra beállítottam, lehet, hogy esetleg ott állítottam be valamit rosszul, de azt azért is kétlem mert akkor meg egyáltalán nem adná a jelet mert csak annyi, hogy miután újraindítottam, DHCP-re állítottam, a MAC cím klónozva van azt hiszem a hálózati kártyáéval bár lehet, hogy valamit rosszul mondok mert nem vagyok annyira informatikus csak amolyan haladó fogjuk rá és még elneveztem a wi-fi-t és jelszót is állítottam be!


Amúgy maikor azt kezdte az egészet egy hónapja én egyből a routerre gondoltam utána meg már minden másra és közben egy jó párszor a szolgáltatót is hívtam ahol azt állították, hogy az ő rendszerükben nincs hiba a rouer meg nem vonatkozik rá mert az án utólag tettem a hálózatba miután be bekötötték az internetet!


Egyébként csak azért is írtam ide azt ki, hogy biztosra menjek, hogy a router a rossz ne adjak ki feleslegesen pénzt a semmiért, hogy aztán ugyan ott járjak mint kb most

2017. márc. 23. 20:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a router egy "néprouter"... Nekem is van, tökéletesen működik.
2017. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

értem mármint melyik Rotterről beszélsz a TP-LINK ről!

Egyébként a másik router lehet, hogy nem is rosz csak én nem jól állítottam be valamit ugyan is működik, de 1 nap 3× is eldobja a netet!

2017. márc. 23. 21:28
 4/8 A kérdező kommentje:

Van, hogy hosszabb rövidebb ideig van hogy 5-10 perc de van hogy egy óráig nem is kapcsolódik újra még akkor sem ha kihúzom és újraindítom!

Vagy gondolom ilyen vacak ennyit bírt kész mehet a kukába mert én a viccküldéssel nem igen foglalkozok ugyan garancia van még rajta, de szerintem nem igen foglalkoznak vele!

2017. márc. 23. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg pár napig router nélkül.
2017. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
TP linkről beszélek, egyik legjobb ár/érték router.
2017. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
A Tendánál minden jobb. A TP-Link se túl kiemelkedő, de legalább erősebb benne a hardver és okosítható is alternatív Linux alapú firmware -ekkel.
2017. márc. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mellőzd a linux alapú fw abban az esetben, ha nem vagy biztos a gyári rom visszaállításában. Ha sikertelen a rom visszaállítás legyen B terved! pl soros kapcsolat
2017. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!