Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Állandóan "random" oldalak...

Állandóan "random" oldalak nyílnak meg a böngészőmben, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Jelenleg Chrome böngészőt használok, de néhány hete eljezdett random oldalakat megnyitni (a tudtom és akaratom nélkül), köztük vannak +18-as oldalak is. Lefuttattam az avastot, de semmit sem talált. :( Mi lehet a gond? Tudtok valamit javasolni?

2017. márc. 29. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván vírusfertőzés. Avast nem fogja meg, kb. minden vírusirtóra igaz, hogy reklámprogramokat nem fognak meg, politikai okokból. Vagy reklámprogramra szakosodott irtó szoftver kell, vagy manuálisan letakarítani.
2017. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2017. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És hogy tudom manuálisan letakarítani?
2017. márc. 29. 16:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy tudod manuálisan letakarítani. Ismerni kell minden olyan lehetőséget, amivel az adott oprendszer alatt automatikusan lehet programot indítani. Ezeket átnézed, és jó esetben felismered az "idegen" bejegyzéseket. Ezeket törlöd, meg a fájlokat is, amiket indítanak. És ennyi. Csak annyi a nehézsége, hogy a tiszta oprendszer működésével tisztában kell lenni, és felismerni, hogy mi az, ami nem odavaló.


Ez a módszer azért jó, mert csak a rootkitek tudják kijátszani, közönséges vírus nem. Legyen az reklám, trójai, bármi, ha nem tudja a saját indító bejegyzését elrejteni előled, akkor le tudod állítani.

2017. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezzel próbáld meg törölni az adware-t:

[link]

2017. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Letöltöttem és le is futtattam, de semmi változás nem történt :(
2017. márc. 29. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Malware-t is próbáltad?
2017. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen csak újra telepítéssel tudtam megoldani.Telepítés után pedig vírusirtó,"féregirtó",és valami reklám blokoló bővítmény legyen az első.
2017. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az összes gyanús bővítményt töröld a Chrome böngésződből + szerezd be a Spyhunter alkalmazást. Az mindent leszed és napra kész, de fizetős.
2017. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jorck ***** válasza:

Ha még nem sikerült eddig (egy próbát megér):


Uninstalláld, és utána pedig töröld ki teljesen ezt a két mappát:


C:\Users\"Felhasználó név,,\AppData\Local\Google


C:\Program Files\Google


Ez után telepítsd újra.

2017. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!