Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a baj, mit rontok...

RED_Den kérdése:

Mi lehet a baj, mit rontok el!? Adott egy Linksys wrt54 gl ruter. (ha jól írtam a nevét. ) A szolgáltató rutere után van bekötve. A dolga annyi lenne hogy küldjön netet egy asztali gépnek és szórja szét az anternáin keresztül a lakásban.

Figyelt kérdés

De sajnos nem cselekedik. Az a helyzet hogy amikor az asztali gépen megnyitom a linksyst akkor ha nyitok egy új fület a böngészőben akkor van netem rajta. De ha kilépek ruter belsejéből akkor a net sem lesz elérhető. ... És na ez még nem lenne elég akkor az anternán keresztül nem is küld jelet. Be tudok lépni a ruterbe vezeték nélkül is és akkor ugyan az a helyzet mint az aszali gépnél.

Köszönöm azt aki segít!



2017. ápr. 1. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Érthetetlen a leírásod, fuss neki még egyszer.
2017. ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen eszköz az, amit a szolgáltatótól kaptál?

Melyik portokon van összekötve a két eszköz?

2017. ápr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Komplikato ***** válasza:
Első körben annak a gépnek a MAC címét kellene a router beállításaiban klónozni, amire kötve volt a szolgáltató routere amikor be lett üzemelve. De mi a fenének két router???
2017. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát a kérdésekre a válasz:

Az első kérdező kérésére újra nekifutok.

Adott egy működő eszköz amibe megérkezik az üvegszálas jel.

Ezt az eszközt UTP kábellel összekötöttem egy másik rúterrel , hogy minél nagyobb teret le tudjak fedni internettel. De a frissen beszerzett Linksys eszköz csak akkor ad netet amikor fel vagyok rá csatlakozva. Azaz amikor benne vagyok az agyában éppen és nyitok egy új fület a böngészőben akkor tudok netezni. ..én megpróbáltam.

A ruter a Telekomtól van. Azt hiszem Huawei. Az hogy melyik portban van..azt hiszem a 3.-ban..? azt a klonozos dolgot meg nem értem.. :)

És azért kell két vagy több ruter mert ez egy családi ház. több szintel és kertel.

2017. ápr. 4. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak egyet tennék hozzá: olyan szó NEM létezik, hogy anterna. A szó, amit keresel: ANTENNA!
2021. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!