Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan lehet tudni hogy a...

Honnan lehet tudni hogy a címzett elolvasta-e az emailt?

Figyelt kérdés
Üdv! Az érdekelne hogy hogyan lehet beállítani pl gmailnál ( ha lehet ) hogy jelezze hogy a címzett elolvasta-e a levelemet?

2017. ápr. 3. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Webes felületről nem, legfeljebb valamilyen levelezőprogramból lehet visszaigazolási kérelmet küldeni. Persze nem kényszeríthetsz senkit arra hogy ténylegesen visszaigazolja azt.
2017. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Vásárlás során egy csalóba ütköztem, a telefonját kikapcsolta, gondoltam írok neki emailt hátha elolvassa, mert nem szeretnék rendőrségre menni hátha megtudjuk oldani normálisan is. Ezért lett volna fontos hogy lássam hogy elolvasta és szarik rám? Vagy nem is látja az emailt
2017. ápr. 3. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá biztos módszer. Az egyetlen dolog amiről értesítést kapsz, az a levelezőrendszer hibaüzenete ha visszadobja a levelet mert megszűnt a címzett fiókja. Ennyiből tudhatod hogy törölte magát így biztos nem kaphatta meg. Minden más eset bizonytalan.
2017. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha meg akar lógni előtted, akkor benyomja a kérdésre, hogy ne küldjön visszaigazolást, és akkor nem tehetsz semmit. Szerintem ebből rendőrség lesz...
2017. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az e-mail egy decentralizált rendszer, nincs egy adott központ, ami kezeli a leveleket, rengeteg kisebb szerver látja el a szükséges feladatokat. Pl. az SMTP szerver csak a levél továbbítását végzi, a POP3 és IMAP szerverek pedig a levelek címzett felé továbbítását, és az SMTP és POP3/IMAP nem is biztos, hogy ugyanahhoz a szolgáltatóhoz tartoznak. A POP3 szerver meg nem fog felkeresni egy SMTP-szervert, hogy elküldjön egy visszaigazolást, már csak azért sem, mert a szabvány szerint neki ez nem feladata.

A visszaigazolás pedig csak a kliensnek szól. Ebből adódóan ha a kliens nem akarja visszaküldeni, akkor nem fogsz tudni róla, hogy elolvasta-e.

Ilyesmit megoldani legfeljebb csak szolgáltatón belül lehet, de egyelőre a népszerűbb szolgáltatók egyike sem találta ennek megvalósítását fontosnak.

2017. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!