Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom a hálózati meghajtó...

Hogy tudom a hálózati meghajtómat elérni wifi-n keresztül?

Figyelt kérdés

Otthoni hálózatom így néz ki:

UPC modeme("router1"): 192.168.0.1

Ahhoz van csatlakoztatva egy wifi router(TP-Link): 192.168.0.15("router1" által megcímezve), ami a 192.168.1.1 tartományban oszt ki címeket(192.168.1.1-192.168.1.254).

És van egy hálózati meghajtóm amit egy media player automatikusan megoszt a hálózatban(ez a "router1"-hez van kötve, ahogy az összes többi vezetékes gép, tehát a 192.168.0.X-ek látják is).

De a wifi routerre csatlakozott wifi laptopok nem látják a meghajtót.

Hogy tudnám megoldani, hogy wifiről is el lehessen érni? Port átirányítással?

A wifi router: TP-Link WR841ND

A media player meg szerintem SAMBA-t használ a megosztáshoz, de ez nem biztos.



2017. ápr. 6. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
köss mindent a tplinkhez, hogy 1 tartományban legyenek!
2017. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A TP-t állítsd át 192.168.0.2-re, és ne osszon címet, neki nem dolga. Őt switch-ként kell használnod, azaz DHCP és NAT kikapcs. Mindig az első router osszon címet, és senki más, ha azt szeretnéd, hogy az összes eszköz egy hálózatot alkosson.


Azt se feledd, hogy ilyenkor a router2 bemenő kábelét is LAN portra kell csatlakoztatni, és NEM a WAN portra!

2017. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!