Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak nekem tűnik ez a kék...

Csak nekem tűnik ez a kék bálna dolog hatalmas kamunak?

Figyelt kérdés
Amint meghallottam az fogalmazódott meg a fejemben, hogy ez van egy creepy pasta amit valami nagyon okos magyar lefordított és nem tudta, hogy a creepy pasták kitalált történetek mint anno a talking angelás hülyeség, vagy valami újságíró megnézte a the nerve (idegpálya) c. filmet és innen merítette az ötletét. De most komolyan nem teljesen ugyanaz? Csak be van kamuzva, hogy ilyen létezik is.

2017. ápr. 8. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Akik megtudnák cáfolni, már nem élnek...
2017. ápr. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ChickenMan2004 válasza:
31%
A macskás hülyeség az nem igaz de a kék bálna létezik az 1 ok OROSZ ismerösömnek írogatok DE NEKI NEM KELLET REGISZRÁLNI ezért abba hagyhatja a 3 sok napon .
2017. ápr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
erősen gondolkodom hogy megnézem ezt a cuccot szerintem úgy kamu ahogy van hát hogy nyírnának ki idejönnek az oroszok vagy mi? ugyan már ha tényleg mindenki meghalna aki végigcsinálja akkor sokkal többen meghaltak volna már kizártnak tartom hogy mindenki aki végigcsinálta meghalt akkor nem csak ennyi áldozat lenne hiszen tuti sokkal többen végig csinálták már
2017. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van valóságalapja és történhettek halálesetek emiatt, de nem olyan mértékben és módon ahogy azt a magyar média felkapta-megrágta-és kiköpte nekünk és most 1-2 hétig csámcsogunk rajta. Maga a rendőrség sem tudott számokat kideríteni, de nálunk azt állítják hogy 130-an haltak meg - kamu. Azt is állítják hogy 2 magyar gyerek halt meg miatta - nem igaz. És még jön erre egy halom spekuláció amit úgy osztanak Facebookon mintha minden amit az interneten olvasol az igaz lenne.
2017. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ki kellene próbálni nem hiszem el hogy lehetne bármi következménye
2017. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Creepy Pastanak semmi köze az egészhez. A Blue Whale Challenget egy orosz újság találta ki és kamuzta be az orosznépnek az eladott példányszámok növelése miatt. Nem történt előtte egyetlen egy haláleset se ezzel a kihívással, viszont utána sajnos tényleg alakultak az orosz facebook oldalon öngyilkosságra biztató csoportok. Ráadásul ez még nem is a Darkweb, ott inkább bele se gondolok mit mehetnek.
2017. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem kamu. Amit a magyar nezettseg vadasz oldalakon latsz, az tulzas. Engem nagyon erdekelt ez az egesz, marmint hogy hogy mukodik stb, de sosem jatszottam csak utana olvasgattam. Kulfoldi oldalakon senki nem emlegeti tenykent azt, hogy 130 bizonyitott aldozata van a jateknak.

2013ban 15 ongyilkossag volt ide kotheto, a nevet nem tudom leirni most, de aki ennek az egesz jateknak a kitalaloja volt, 15ot beismert. Az elso aldozat Rina Palenkova volt.

Amit meg tobb orosz lap leir az az, hogy egyetemi pszichologiai kutatok is tagjai lehetnek ennek a 'halal csoportnak'. A sotet weben is elerhetoek, amikor egy jatekostol oncsonkitast vagy hasonlo beteg dolgokat kernek, video vagy kep bizonyitekkal, akkor azokat oda kell elkuldeniuk. Ha nem is oda kerik, de mindenkepp felkerulnek.

Ez lehet az oka annak is amiert csak terjed es terjed a jatek, lenyomozhatatlan IP cimek, stb.. Az orosz VK oldalon kering ez az egesz, amint blokkolnak egy ilyen csoportot egybol jon a masik.

Ahogy elnezem eleg sok mindenkit erdekel a jatek, beirtam vk-ra, hogy "#bluewhale” kapasbol 10 magyart lattam.. persze hamisak a fenyegetozesek, hogyha abba hagyod a jatekot megolnek a csaladoddal, de azert eleg bizarr hogy minden informaciot megszereznek rolad. Tudok 2 olyan embert aki evekkel ezelltt jatszott, abba hagytak, jottek a fenyegetozesek, de persze a mai napig elnek es virulnak, oroszorszagbol valoszinuleg nem masznak le megolni magyarba. De azert jobb felni mint megijedni :)

2017. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
2017. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Filip Budeikin a neve, akihez 15 gyilkosság (mivel ő beszélte rá az öngyilkosságra az áldozatokat, így a bíróság gyilkosságnak tekinti) köthető. Kb. minden elmond róla, hogy az egyik ilyen öngyilkossági csoport céljául azt tekintette, hogy eltakarítja ezzel a biológiai hulladékot.

Azt a 130 gyilkosságot meg az orosz napilap kamuzta be, azokra nem is találtak bizonyítékokat a rendőrök. Azóta viszont tényleg gomba mód szaporodnak az öngyilkossági csoportok a VK-n. Egyiket felszámolják, lesz belőle 10 másik.

A Darkweben meg szerintem 100 ilyen oldalt tuti találnék.

2017. ápr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!