Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek élhetnek ismeretle...

Szerintetek élhetnek ismeretlen lények a tengerek, óceánok mélyén?

Figyelt kérdés

Kraken féle ördögcsapására gondolok.Tényleg olyan ami valami eddig ismeretlen,több száz éves óriás ragazodó vagy nem tudom...

Miután hallottam a Bloop-ot nagyon érdekel a téma.



2016. júl. 1. 23:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha ismertek ilyen legendákat mesélhettek,linknek is örülök,és cserébe megy a zöld!
2016. júl. 1. 23:38
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztos hogy élnek. De hogy ilyen hatalmas nagy szörnyek, azt nem hiszem.


Annyi bizonyos, hogy például a Marsról többet tud az ember, mint a föld hatalmas óceánjainak legmélyéről. Minden évben több száz új tengeri fajt fedeznek fel.

2016. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,féltem hogy az első komment troll lesz.

ANNYIRA kíváncsi vagyok rájuk,de egyszerűen beleőrülök hogy nem tudjuk meg még jó darabig.Tényleg rettenetes belegondolni is hogy max a 10%-át ismerjük az óceánoknak.

2016. júl. 1. 23:58
 4/9 anonim válasza:
100%
Igen. De ez tudomány és nem ezó téma.
2016. júl. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet de ez nem bizonyított,azért írtam inkább ide.
2016. júl. 2. 00:00
 6/9 anonim válasza:
100%

Egyet értek a második hozzászólóval.

Az Óceánok mélyén olyan hideg, sötét van és akkora a nyomás, hogy ha ott valamilyen élet zajlik, azt a mi felszínen kifejlesztett műszereink igen csak nehezen érzékelhetik.

Szerintem sem lesz magasabb rendű szervezet, hiszen az evolúció alapján nem hinném , hogy egy fejlettebb faj inkább lefelé merült volna, mintsem hogy kimásszon a szárazföldre...

-Olyan baktériumok, planktonok és egyéb sejtes élőlények lehetnek ott lent, akikből kifejlődött itt fent az élet.

-Aztán persze lehet ott egy hatalmas planktonevő ősdínó is aki ezeket eszi, és aminek se fény, se levegő, se alacsony nyomás nem kell. Lumineszkáló halak vannak, de ha jól tudom ők sem a legnagyobb mélységekben.

2016. júl. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Holdon hatszor voltak emberek, a Mariana-árokban egyszer, akkor is csak kettő.

Következik ebből: a tengerek mélye még ismeretlen területnek számít, tehát élhetnek ott még ismeretlen lények. Persze csak olyan lények, melyek a földi evolúció során fejlődtek ki.

Az ottani viszonyok miatt életűk a felszinen nem lehetséges, tehát önszántukból nem fognak fellátogatni.

Mélytengeri kutatások folynak, ismeretanyagunk bővül.

Még eddig nem - és a leírottak alapján ezután sem fognak olyan szörnyet találni osalenn, ami a felszini életet veszélyeztetné.

Az Ördög sem tudja a víz alatt nyilt-tűzön pirítgatni a lelkeket, tehát az ő látogatásuktól sem kell félni.

2016. júl. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekel a dolog és köszönöm a hozzászólásokat is!

Mindenkit felpontoztam.

Egyébként már egy filmszerű dolgot is elképzeltem...

Tudom is én,leküldenek egy embert valami speckó ruhában vagy kabinban,és megtámadja őt valami soha nem látott méretű istentelenség...

Egyszerűen rettegek az óceánoktól mert ha ott megtámad valami nem tudsz elfutni,csak úszni de az nagyon lassú.Se mögötted,alattad,feletted nincs semmi csak a sötétség és jeges víz.Ettől borzasztóan félek,de egyben szörnyen érdekel is a téma.


Még várom zöldért a kommenteket!

Tárgyaljuk ki :)

2016. júl. 2. 13:26
 9/9 Ay carramba! ***** válasza:
100%
Teljes bizonyossággal IGEN.
2017. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!