Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire paranoid dolog az...

Mennyire paranoid dolog az alábbi dolgokat beállítani a routeren?

Figyelt kérdés

WPA2-PSK

AES

Jó erős jelszó mindenféle karakterrel, kis / nagybetű, szám, amit találok a billentyűzeten.

MAC Filtering

SSID Broadcast kikapcsolva


Az eszközre is jó erős felhasználónév és jelszó.


Vagy inkább kezeltessem a paranoiámat? :D Ennyi erővel kikapcsolhatnám a routeren a wi-fi funkciót, és bedughatnék két kábelt a routerbe. Mert alapvetően 2 géppel csatlakozunk az itthoni hálózathoz.


DHCP-t kikapcsoljam? Mennyire szükséges?



2017. ápr. 8. 15:25
 1/7 A kérdező kommentje:

Továbbá létezik olyan, hogy a routeren belül 2 gépet látok felcsatlakozva, de mondjuk titokban láthatatlanul egy harmadik fél is fel van csatlakozva?


Tehát el tudja valaki rejteni magát a wi-fi hálózaton úgy, hogy az eszközbe belépve semmit sem látok arról az eszközről?


Csak hogy kimaxoljam a paranoiát. Nem észlelek semmi gyanúsat, csak általában nekem előbb jut eszembe bármilyen negatív dolog, mint bármi pozitív... Lehet pszichológushoz kéne mennem.

2017. ápr. 8. 15:29
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként meg miért lenne para, ha valaki használná a netedet? Úgyis havidíjas.
2017. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a komplett wifit kapcsoltam ki, de még az ssid broadcastot is, biztos ami biztos:D Mondjuk nekem asztali gépem van. Ismerősömnél viszont pont úgy lőttem be a router ahogy te. Ezen felül a router admin nevét is jelszó bonyolultságúra állítottam(speckó karaktereket sajnos nem engedett). Én kilőném a wifit, ha nem hurcoljátok amúgy se a gépeket teljesen felesleges. A DHCP-vel az a baj, hogy ha van settopboxotok a routeren, akkor az nem biztos, hogy menni fog, mert nagyon sok nem enged fix IP-t, DHCP nélkül meg nem fog IP-t kapni:\
2017. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2# Ha más wifijét használod, és törvénytelen dolgokat csinálsz, akkor az előfizetőhöz fognak kimenni. Ezért is nagyon veszélyes a nyílt wifi, persze az IP cím önmagában nem bizonyíték, de akkor is kellemetlen, ha pont nálad nyomoznak, amikor ártatlan vagy.
2017. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derwer ***** válasza:

1; WPA2, AES, Erős jelszó, persze kell. Mai szemmel a WPA2 törhetelten megfelelő jelszóval. (14+ karakter)

2; A router jelszavát is le kell módosítani.

3; MAC filter nem ér semmit, mert a MAC cím titkosítatlanul utazik az éterben és könnyű lemásolni.

4; Ha a router nem hirdeti, hogy ott van, akkor meg a gépeid fogják kiabálni mindig, hogy hahó, otthoni hálózat itt vagy? Ez is titkosítatlan, ergo nem ér semmit se.


5; WIFIre csatlakozva az AP/router mindig tudni fogja, mert az asszociációnak létre kell jönnie. (A gép MAC je persze lehet hamis)

5B; Vezetékes hálózaton ez kevésbé triviális, mert MAC-et, IPt lehet hamisítani és ezek ellen menedzselt switchek tudnak védeni. Ugyanakkor ennek az esélye, hogy kábelen meg rejtőzködjön is valaki, roppant csekély.

5C) A wifi-t viszont bármikor, bárki lehallgathatja, mivel az éterben terjed. persze ha titkosított, akkor csak a titkosított adatot tudja.

2017. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Derwer ***** válasza:

Ja és

6; DHCP természetesen kell, ez egy szolgáltatás a hálózati eszközök részére. Persze lehet static IPzni, csak az olyan mint sajtreszelővel rejszolni...

2017. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4: naja, teli vannak ilyen hírekkel az újságok. Életszerűtlen az egész. Egyik hacker sem fogja magát azzal lebuktatni, hogy behatárolja a tartózkodási helyét egy kb. 30 méteres körön belülre.

Egyébként meg minden kávézóban van már free wifi, de még onnan sem jött egy kósza hír sem, hogy valaki azokon keresztül hack-elgetne.

Mindössze urban legend az ilyesfajta történet.

2017. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!