Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom gyorsító opció torrent?

Telekom gyorsító opció torrent?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem nagyon tolerálják a torrentet, de vajon, ha beállítom, hogy mondjuk 7-8 megás sebességgel töltsön le, az még belefér?
2017. ápr. 15. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam, hogy nem nagyon tolerálják a torrentet"


Ez valami városi legenda? Az egyik szolgáltató tolerálja, a másik meg nem? Nem nagyon hallottam még sehol olyan hírt itthon, hogy a 14 éves Józsika szüleinek kipostáztak egy finom csekket, vagy felszólító levelet szerzői jogsértés miatt, mert letöltötte a Need for Speed 500-at.


Mitől lenne másabb, ha mondjuk 7 megával szednéd a torrentet és nem 12-vel? HA nem tolerálja a telekom a torrentet, akkor mitől lenne jobb lassabb letöltési sebesség mellett?


Nem értem a mögötte lévő gondolatmenetet, "logikát".

2017. ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mitől lenne másabb, ha mondjuk 7 megával szednéd a torrentet és nem 12-vel? HA nem tolerálja a telekom a torrentet, akkor mitől lenne jobb lassabb letöltési sebesség mellett?


Nem értem a mögötte lévő gondolatmenetet, "logikát"."


Az a logika benne, hogy a gyorsító opció esetén a gyorsítás az LTE hálózat segítségével történik ( [link] ), és hát mobilnetes torrentezést valóban nem tolerálják a szolgáltatók.


És ez le is van írva:


"folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló, a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés pedig felmondására."

2017. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Á, értem, elnézést, így már más, akkor "visszaszívom" az első kommentem. :)
2017. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közbe nézem, hogy 7-8 megánál már a dsl-t használja...
2017. ápr. 15. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!