Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy routert és azzal...

Vettem egy routert és azzal kapcsolatban lenne pár kérdésem. Az eszközt érdemes kihúzni a konnektorból ha nem használom energiamegtakarítás szempontjából (folyamatosan világít)?

Figyelt kérdés
A kábeles net sebességét a router nem befolyásolja? Esetleg ennek az eszköznek a használata okoz majd többletköltséget? Illetve eddig úgy csatlakoztam fel és le a netre, hogy a jobb alsó sarokban megnyitottam a hálózatokat, ott rákattintottam a digire, csatlakozás, és úgy volt net. Most viszont automatikusan van net, ha digin keresztül szeretném, akkor hibaüzenet. Ez normális?

2017. ápr. 26. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem normális.

Valószínű helyi hálózatod van és a router automatikusan csatlakozik.

Különösebb többletköltséget nem jelent a folyamatos üzeme.

2017. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Az eszközt érdemes kihúzni a konnektorból"

Pár percre vagy egy-két órára nem érdemes, de ha hosszabb ideig nincs rá szükség, nyugodtan húzd ki.


"A kábeles net sebességét a router nem befolyásolja"

Befolyásolhatja. Van nagyon gyors (>100Mbps) net és van olcsó és lassú router. Ez nem jó párosítás. Minél jobb minőségű a router (gyors proci, több RAM) annál több kapcsolatot és nagyobb sebességet tud kiszolgálni.


"ennek az eszköznek a használata okoz majd többletköltséget"

A villanyszámlán fog látszani. Mondjuk + 8kWh havonta (becslés).


"Most viszont automatikusan van net, ha digin keresztül szeretném, akkor hibaüzenet. Ez normális?"

Teljes mértékben. Az a funkció, amit "digire kattintással" használtál már nincs, nem működik.

2017. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


A kedves utolsó kommentelőtől akkor kérdezném még:


1.Általában naponta délutánonként használom, akkor gondolom nem érdemes naponta áramtalanítani...


2.A router max. 150mbps-re képes, az itthoni kábeles netem passz, de mondjuk egy 1 gigás film 1-2 perc alatt letöltődik. Olyan max 10-15mbps-al tölt le filmet bizonyos oldalakról.

"A kábeles net sebességét a router nem befolyásolja"

Befolyásolhatja. Van nagyon gyors (>100Mbps) net és van olcsó és lassú router. Ez nem jó párosítás. Minél jobb minőségű a router (gyors proci, több RAM) annál több kapcsolatot és nagyobb sebességet tud kiszolgálni.


3.Az forintosítva körülbelül mennyi? Gondolom nem sok pénzről beszélünk...


4.Vágom...:)

2017. ápr. 26. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az eszközt érdemes kihúzni a konnektorból ha nem használom energiamegtakarítás szempontjából (folyamatosan világít)?"

Ha elmégy nyaralni 1-2 hétre, akkor igen, vagy ha nagy vihar van, de olyankor a kábeleket is mindet húzd ki. Egyébként ha napi használatban van, fölösleges mindig kihúzogatni, még árthat is neki, lecsökkentve az élettartamát.


"A kábeles net sebességét a router nem befolyásolja?"

Nem, hacsak nem valami nagyon gagyi 2-3 ezer forintos darabot veszel, aminek nincs elég teljesítménye.


"Esetleg ennek az eszköznek a használata okoz majd többletköltséget?"

Nem igazán. Átlag router max 10-20w-ot eszik csúcsra járatva, azaz ha folyamatosan megy, akkor is max havi 2-300 forinttal lesz több a villanyszámla.



"Illetve eddig úgy csatlakoztam fel és le a netre, hogy a jobb alsó sarokban megnyitottam a hálózatokat, ott rákattintottam a digire, csatlakozás, és úgy volt net. Most viszont automatikusan van net, ha digin keresztül szeretném, akkor hibaüzenet. Ez normális?"

Teljesen normális, hiszen router nélkül a gép létesítette a PPPOE kapcsolatot, most viszont a router, így betárcsázni már nem kell. A router kiosztja az IP-t és van net.

2017. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és a tanácsokat, minden tiszta, érthető...:) Igazság szerint a routerhez magához nem nagyon értek, de pár ezer forintért vettem nem boltból hanem kéz alól. Tenda a típusa és max. 150mbps az adatátviteli sebessége.
2017. ápr. 26. 16:52
 6/8 Derwer ***** válasza:

A wifi sebességről: A routerre írt sebességnek kba 40-60%-a az ami ténylegesen, jó körülmények között átmegy rajta.

De a Tenda márka miatt kevesebb is lehet, ez elég gagyi.

TPLINK az a márka ami alegtöbb esetben minimális sallanggal , normális sebességet és alacsony árat képvisel. (ettől még ha a tendáddal meg vagy elégedve, persze használd, amíg tudod)

2017. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A ráírt 150mbps a támogatott Wifi szabvány elméleti maximuma. Nem utal arra, hogy teljesít majd a szolgáltatóhoz kapcsolódáskor. Egy ilyen olcsó darab PPoE kapcsolattal jó, ha 50-60mbps sebességű.
2017. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, rendben és köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 27. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!