Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A youtube hogy számlálja a...

A youtube hogy számlálja a nézettséget?

Figyelt kérdés
ha megnézek egy klipet/filmet/bármit a youtube-on, akkor annyiszor növelem a nézettségét a videónak, ahányszor csak rákattintok, vagy nem?

2017. ápr. 27. 23:07
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Ez üzleti titok, de legalábbis nem nyilvános. (így is sokan játsszák ki a rendszert)


Több helyen legalább fél perces beletekintést említenek, illetve ugyanarról az IP címről 5-10-15 perc (vagy még több idő) után számítja újra. (video hosszától is függhet)

2017. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy csomószor szerkesztettem az enyémet és mindég beleszámolta, igen csak sokszor!
2017. ápr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az újratöltések valóban növelik a nézettséget, de X időnként a rendszer újraszámolja ezt és levonja azt ami nem "valós" nézettség. Tavaly nyáron volt ebből felháborodás amikor a top youtuberek statisztikája több millió kamu felhasználóval lett csökkentve és jobban mutatta a valóságot.


Az alapvető tévedés az szokott lenni hogy +1 nézettség az +1 ember, azaz annyian nézték meg amilyen szám van a videó alatt. Pedig nem, csak "annyiszor". Ha én megnézem a videót 100-szor akkor százzal nő a nézettség és nem 100 ember nézte meg.

2017. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt már próbálgattam. Amiket megnéztem többször is (ismerősöknek zene és magán videói amiket nyilvánossá tett, amiket csak páran nézünk meg) és megmaradtak a nézettségi adatok, többszöri megtekintés után is, hónapok után. Ahányszor megnézed, annyiszor növeli a számmot, de néha azt tapasztaltam, hogy a 10. megtekintés után ugyanarról az IP címről, leblokkol és nem növeli már tovább. Változó, hogy mennyi ideig kell nézni.


Ha látod, hogy van egy népszerű videón valami nagy nézettségi szám, akkor biztos vagyok benne, hogy legalább a fele, vagy annyi se lenne a valódi nézettségi adat.


Ez olyan, mint a feliratkozások száma, ott is a sok feliratkozóval rendelkezőknél nagyon sok olyan ember iratkozik fel, akinek több accountja is van és minddel feliratkozik. Ismerek olyat, aki rajongója egy videó csatornának és direkt több felhasználót csinált és azokkal is feliratkozott. Állítolag nagyon sok ilyen van és a feliratkozók számát is illik elosztani kettővel, főleg a nagy videósoknál (minél több feliratozós a csatorna, annál több dupla, vagy tirpla feliratkozó van), hogy megkapjuk a valódi emberek számát.


Látható, hogy nem a valódi számokat mutatja a Youtube azért mert neki is érdeke, hogy a reklámozók elmáuljanak a nézettségi adatokon és a feliratkozó számon, és hirdessenek.


A kamu feliratkozásokat szokták szűrni, de inkább csak az olyanokat, amik megrendelt feliratkozók Vannak, akik pénzért rendelnek feliratkozókat és a múltkor pl. ezeket tüntette el a Youtube. Ebből szinte minden videós csinált már panaszvideót akkoriban. Ekkor derült ki, hogy ki vásárolt feliratkozókat valami távolkeleti honlapról.


Az internet nagy része nem valós, ez köztudott. Például a szavazásoknál is csalni szoktak a rajongók, mert törlik a sütiket és újrakapcsolódnak, eztán már új IP címmel tudnak ismét szavazni, ezt elismétlik fejenként vagy 50x és máris az ő videósuk nyer (egy bizonyos csatorna rajongói írták ezt a módszert, akik mindig megnyerik a szavazásokat).

2017. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!