Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vannak ezek a nagyon fapados...

Vannak ezek a nagyon fapados html írások, pl. egy ilyen, lásd a linket. Hogyan lehet ebből a legegyszerűbben és automatikusan egy normális pdf-et készíteni?

Figyelt kérdés
[link]

2017. máj. 7. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

2007-es kiadás vagy újabb MS Word képes már PDF-be menteni. Vagy az ingyenes LibreOffice is. Bemásolod majd mentés másként.


Vagy pedig az oldal nyomtatását választod a böngészőből és ott a PDF-be nyomtatást.


Ha pár darabról van szó (mondjuk 20-30 alatt) akkor még nem kényelmetlen kézzel elmenteni őket. Fájlba nyomtatás pedig csak 2 mozdulat (CTRL+P, OK).

2017. máj. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

normálisat mondtam, ez nem jó megoldás amit írsz, nem két kattintás, leírom mire gondolok, nem tudom te nyomtattál-e már így, ahogy mondod, de az nem tekinthető normális dokumentumnak, nekem csupán minimális elvárásaim vannak:


A lényeg tehát az, hogy a html-ben csak szöveg van, nincsen margó, és nincsen sorkizárás.

A pdf-ben meg szeretném, ha lenne egy kis margó, és a bekezdések sorkizártak lennének.

Szeretném minnél egyszerűbben, legfeljebb két paramétert állítani: a margót és a betüméretet.

Van vagy 100 ilyen oldal, amit le kéne mentenem.

A böngészőből print pdf, vagy export pdf sajnos a margót automatikusan nullán hagyja és a sorkizárást sem változtatja, így az exportált pdf nagyon csúnya kinyomtatva A4-es papírra. Erre kéne valami automatiksabb megoldás, mint a Word-be vagy Pages-be másolgatás és szerkesztgetés. Nem létezik olyan on-line progi, ami ebben segít?

2017. máj. 7. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésben hol van leírva hogy te margó és sorkizárt feltételt is meg akarsz adni? Úgy hurrogod le a válaszadót hogy nem válaszolt arra amit tudni akarsz, hogy cseszel megkérdezni.


Az volt a kérdést hogy hogyan lehet legegyszerűbben PDF-et csinálni. Arra kaptál választ. Majd ha azt kérdezed hogy hogyan kell sorkizártan és margót megtartva pdf-et csinálni, majd arra kapsz választ.


Ezen az oldalon egyelőre még arra válaszolnak ami a kérdésben meg van fogalmazva, nem arra amire a kérdező gondol, de azt nem közli senkivel. Ide átlagemberek írnak és nem gondolatolvasók.

2017. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem volt leírva, elfelejtettem, de azért írtam most le
2017. máj. 7. 14:38
 5/6 A kérdező kommentje:

te viszont nem válaszoltál semmire, kár volt írnod, ez nem fórum


egyébként az volt, hogy "normális pdf-et készíteni", szerinted a normális az mit jelent? tényleg nem volt kifejtve, de semmilyen más értelmezést nem tudok elképzelne, mint hogy "normális kinézetűt", és amit választ kaptam, az nyilvánvalóan nem normális kinézetű, mert ilyent senki nem szeret se nyomtatni se olvasni

2017. máj. 7. 14:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolatolvasás -> ezotéria kategória

A másik oltogatására tett kísérlet -> felnőtt párkapcsolatok kategória.


Legközelebb fogalmazd meg normálisan a kérdést.


Nem tudom hogy van-e ilyen program, de el tudom képzelni, hogy amennyiben ismerjük az kldal szerkezetét, és az oldalak ebből a szempontból egymással kompatibilisek, akkor php-ban pár sorból megoldható.


Ilyen program megírásához árajánlatot a programozás /weblapkészítés kategóriában kaphatsz.


Van még további, eddig nem ismert részlet, amit meg szeretnél osztani velünk?

2017. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!