Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent az, hogy a "Windows...

Mit jelent az, hogy a "Windows licence hamarosan lejár", aktiválni kell a gépházban?

Figyelt kérdés

Már bekapcsoláskor ezzel indít és ezzel a licenckulccsal szekál kb. 3 hete, 5-6 órányi internetezés alatt kb 15-20-25- ször.

(sacc/kb. átlag: mikor hogy)

Mit jelent, hogy vásároljak, vagy illesszek be valami licenckulcsot? ( Merthogy az új verzión van egy olyan, mobilra szóló funkció, ami nekem az életben nem kell majd.)

Vagy valami egyébről van szó? Fizetős lesz a Windows 10 ?

Megbosszulhatja magát az, hogy amikor megnyitatná velem a gépházat, akkor szépen becsukom a figyelmeztetés ablakát? Mit jelent és mi a következménye, ha Windows bevágja a durcit? Megkapom a kék képernyőt ?

(Alapszinten sem értek a nethez, tehát ne szaknyelven írjatok!) Köszönöm, ha segítetek .



2017. máj. 13. 11:14
1 2
 1/15 dkfjh8475tz8 válasza:
6%
fúj w10 fúj ingyen se kéne. valószínű hogy nincs aktiválva, azért írja ki
2017. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Minél több idő telik el aktiválás nélkül, annál gyakrabban fognak az üzenetek felugrani, majd elvesz jogosultságot is a rendszer (letiltja a háttérképet).


A Windows10 nem ingyenes rendszer, így nem is lehet ingyen használni azt (persze tudod, ha hajlandó vagy ezeket az üzeneteket ignorálni). Nem írtad a beszerzés módját, de ha megveszed (aktiválod), akkor megoldódik a probléma.

2017. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1.) Fujolhatsz, kedves, ezt osztja a gép...érthető és magyar nyelvű felhomályosítás helyett. :(

Amúgy nekem meg nagyon mindegy, milyen számmal látja el a gyártó: játékhoz, könyvolvasáshoz feltételezem, hogy egyik verzió se kell többet tudjon, mint a legprimitívebb Windows.


2. ) Ha "nincs aktiválva", akkor eddig miért működött kb másfél évig problémamentesen ?

2017. máj. 13. 11:30
 4/15 A kérdező kommentje:

Attól nagyobb problémám sose legyen, hogy nincs háttérkép! De Windows se lesz, visszamondhatom az előfizetésemet?

Még egy felhasználóról, szolgáltatótól se hallottam, aki azt mondta volna, hogy ennyi, meg ennyi a Win, amit használ , vagy amit megvételre kínál :(

Hol kell megvenni és mennyibe kerül?

2017. máj. 13. 11:33
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Mert az új rendszerek már nem zárják ki a felhasználót és kényszerítenek hogy vedd meg, vagy nem lépsz be többet.

Ha eltelt ennyi idő, feltehetően az elején valaki mégis csinált vele valami amivel megbuherálta az aktiválást, és most az a program/törés esetleg lejárt, elromlott, eltávolításra került valahogy (vagy egy rendszerfrissítés kiütötte) és a rendszert úgy hagyta aktiválatlanul. Ilyenkor pedig a 30 napos próbaverzió után jönnek az aktiválási üzenetek.


Ha te legális példánnyal rendelkezel, kétszer vagy többször nem fognak fizetésre kényszeríteni, tehát nem lesz "fizetős" (rendszeres időközi díjat kérő) a Windows.

2017. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet, hogy a legutóbbi frissítés legyepálta a törést? A win 10 fizetős. Ha legálisan jutottál hozzá, akkor csak add meg a kulcsodat és többet nem fogja kérdezni. Ha nincs kulcsod, de fizettél érte, akkor vedd elő azt, akitől vetted. Ha nem legálisan, akkor....hát akkor venned kéne egyet vagy alternatívát keresni.
2017. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Így kaptam a gépet : mittudomén, mi van rajta!

Nézegetem itt a lapokat: tényleg 41ezer egy "kulcs"????

Amiről persze majd még azt sem tudom, legális-e és hogy két hét múlva megint megvetet valamit? [link]

Bár idegen tőlem a számítógépek világa, de még senkiről nem hallottam, aki nem a géppel együtt kapja valamelyik Win-verziót, hanem azt külön veszi, mint egy hangfalat,

vagy egeret...vagy egyéb tartozékot. :( Mekkora világátverés! Tényleg a világon a néhány milliárd netfelhasználót ezzel szekálják Windowsék ? Hogy eddig "ingyen" használhattuk a netet, az csupán a "beetetés" volt?

2017. máj. 13. 11:56
 8/15 A kérdező kommentje:
Kulcsom a lakáshoz van, meg két kulcscsontom, egyéb kulcsomról nem igazán tudok.
2017. máj. 13. 11:59
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor mi következik ? Megint a szakbarbár szerelő, óránkénti 14ezerért ( mint azt egyszer megtapasztaltam) meg 40 ezrekért telepítés, licenc-meg kulcsvásárlás? :(
2017. máj. 13. 12:01
 10/15 A kérdező kommentje:
A legutóbbi "frissítést" az ADOBE, vagy mifene kérte: az sikerült is. Vagy nem ilyesmire gondoltál?
2017. máj. 13. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!