Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Degoo - 100GB ingyenes felhőtá...

Degoo - 100GB ingyenes felhőtárhely?! Mennyire lehet megbízni e felhőtárhelyben? [Bővebben lent! ]

Figyelt kérdés

Sziasztok. Aki nem tudná, a Degoo egy felhőtárhely, hasonlóan mint a Google Drive, Dropbox, Mega, Mediafire..., csak itt az a legnagyobb különbség van a Degoo és a többi felhőtárhely között, hogy míg bármelyik más felhőtárhely max. 50GB-ot enged tárolni (ez a Mega), addig a Degoo-nál 100GB-al is kezdesz. (Ingyenesen.)

És ez nekem fúrcsa, nem csak a tárhely mérete (hogy annyira nagy), hanem az is, hogy barátok meghívásáért +3GB és ha reklámokat nézel meg, akkor reklámonként +1GB tárhelyet adnak neked.

És mint mondtam, ez egy picit fúrcsa számomra, hogy egy reklám megnézéséért odaadnak 1GB-ot a saját tárhelyükből. Ami persze a legjobb, de ugyanakkor elég nagy bizonytalanságot tud az emberben okozni. (Durva, hogy ennyire jószívüek.)

Másrészt mivel nem nagyon ismerem, eddig nem használtam a Degoo-t, ezért a fájlok biztonságától is tartok. Egy magyar oldalon olvastam, ideézem: ,,A Google és az Amazon ultrabiztonságos szerverein tárolja adatainkat." Jó bár erre szinte senki sem tudna választ adni (szerintem) itt GYIK-en, mivel honnan tudná bárki is, hogy ténylegesen hol tárolódnak az adatok, de ha netán valakinek tűnt vagy loptak el már adatát, akkor leírhatja ide.


Szóval, ha valakinek van tapasztalata a Degoo-val kapcsolatban, mert rendszeresen használja, akkor azt kérem szépen, hogy a véleményét írja le ide. (Legyen az rossz vagy jó is.) Az is lehet, sőt biztos, hogy túlaggódom ezt a dolgot, de mindenféleképpen a fájljaimat a legbiztonságosabb helyen szeretném tárolni.


És hiába ez most úgy hangzott, minha reklámoznám a Degoo-t, ez nem igaz. Egyszerűen csak enyhe bizonytalanságot váltott ki belőlem ez a nagy tárhely lehetőség és meg akarok 100%-osan bizonyosodni, hogy ha töltök fel ide, akkor fájljaim teljes mértékben biztonságban lesznek itt.


A válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot! ;)



2017. jún. 5. 06:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Ez kb olyan, mint hogy a isp-k is azért növelhetnek orrba-szájba sávszélességet, mert úgy sem használja ki a legtöbb júzer.

Felteszem nem túl régi a szolgáltató és szeretne berobbanni, ezért jelentősen jobb ajánlattal kell előrukkolnia.

Lehetséges, hogy ezért cserébe mondjuk a redundancián spórolnak vagy a szolgáltatás minőségén. A fene se tudja.


Adatot lopni viszont soha nem fog egy ilyen cég, mivel éppen hogy a biztonság az egyik profilja és nagyon rosszat tenne a hírének. Nem áll érdekében.

2017. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
26%

Soha nem adom ki az adataimat "felhő"-be.

Akkor sem, ha ök fizetnének!

2017. jún. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
#2 Nyilván a rakéták indító kódjait én sem felhőben tárolnám, de kevésbé sérülékeny adatok nyugodtan mehetnek szerintem.
2017. jún. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a titkosítást sem tiltja senki.
2017. jún. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Természetesen jelszavakat és egyéb más személyes, számomra fontos adatokat nem kívánok feltölteni.

(Még Google Drive-ra sem merek ilyeneket (személyes, számomra legfontosabb adatokat, fájlokat) feltölteni, pedig az már kétlépcsős azonosítással teljesen biztonságos.) Azok úgy gondolom jól vannak egy gépről lecsatlakoztatott külső HDD-n, ott tényleg senki sem lopja el.

Én is leginkább olyan fájlokat töltenék fel ide leginkább, amelyek nem annyira fontosak számomra és nem jelszavak, nem személyes adatok stb.

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)

2017. jún. 5. 07:32
 6/21 anonim válasza:
14%

Pontosan úgy, ahogy eddig mindenki írta kérdezővel egyetemben is.


2 -es voltam.

Grat., hogy nem hagyjátok h..nek nézni magatokat.

"felhő", stb.👏

Öszintén örvendetes.

2017. jún. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
#2, #6: Rossz lehet neked ott a barlangban. Bankkártyád legalább van? Mert ismerek olyat, aki még azt sem hajlandó használni, mert megfigyelik AZOK, ellopják az adatait, stb.
2017. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha valamit ingyen kapsz a neten, akkor TE vagy az árucikk.

Ebben az esetben a célzott reklámokkal operálnak, azért tudnak sok tárhelyet adni. Ahogy már írták, az emberek többsége nem használja ki a tárhelyet, tehát jó eséllyel nincs annyiszor 100GB tárhelyük, ahány user van.

Namost, ha ingyenes szolgáltatásod van, akkor ugye bármikor mondhatják azt, hogy "bocs, bezártuk a boltot" és nem ugrálhatsz, mert nem fizettél semmiért.

Ha tényleg biztonságban akarod tudni az adatokat, akkor jobban jársz a fizetőssel. Google Drive is elég jó áron van, de pl pCloud-nál 500GB-ot kapsz évi 13 ezerért, vagy 26-ért 2TB-ot.

Ha pedig a biztonságért és az adatok ellopásáért parázol, akkor Tresorit: ott kliens szintű titkosítás van, ergo a szolgáltató sem tudja, milyen tartalmat töltesz föl, így ellopni sem tudja senki.

2017. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 pinkpancser ***** válasza:
Még nincs vele tapasztalat, de új cégnél ingyen helyen csak olyat tárolj ami máshol is megvan vagy nem kár érte ha bezárnak. Egyébként a régi megáról tűnt el kb 40GB cucc, de azt úgyis csak arra használtam, hogy haveroknak küldjek át valamit.
2017. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 pinkpancser ***** válasza:

Közbe ránéztem degoo-ra:

100 GB Free Cloud Storage! Never lose a photo again.


Again??? :D

2017. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!