Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A laptopomon van kamera, az...

A laptopomon van kamera, az tényleg megtörténhet hogy valaki rácsatlakozik a kamerámra és figyel lát engem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 10. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Megtörténhet, csak úgy a semmiből nem hogy bárki gondol egyet és akkor bekapcsolja. Legalább egy kémprogramot valahogy a gépedre kell juttatni, engedélyezni a telepítését és futtatni. Ez pedig nem túl jellemző dolog.


Normális esetben egy ilyen támadás és vírusfertőzés is nagyban függ attól hogy van-e valamilyen aktív védelem a gépen és hogy mennyire hozzáértő a felhasználó. A program azért kell hogy figyeljen gyanús dolgokat, a felhasználói tudás pedig azért hogy ne te engedd be vagy futtasd a programot.


(bár kőkorszaki megoldás, de sokan egyszerűen leragasztják a kamerát ha nem használják, hogy még véletlenül se kerüljenek ilyen helyzetbe - ha a szoftveres oldalról be is jutnak a gépbe, az egész nem ér semmit ha maga a hardver fizikailag el van zárva attól hogy képet közvetítsen)

2017. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi.
2017. jún. 10. 19:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ide pofátlankodok a saját kérdésemmel, de hátha a kedves első válaszoló tud erre is válaszolni, anélkül hogy kiírnák egy új kérdést. :D Ha pl nekem bekapcsolódik a kamera, az világít, most ha egy programmal aktiválják ártó szándékkal, az ugyan úgy világít, nem? Mármint úgy sehogy se tudják bekapcsolni akkor hogy én nem veszem észre úgymond. Vagy rosszul gondolom?
2017. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a kamera működését valamilyen jelzőfény kíséri akkor szerintem bármi indítja el akkor is fog a fény világítani. Elvileg ezt nem egy adott program indítja e, hanem akkor jelez ha közvetítés történik.
2017. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Takard le, én is azt tettem. Semmi para, de jobb így.
2017. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen!
2017. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 K...László válasza:
Senki nem néz furán, ha letakarod a kamerát, legfeljebb az az illető egy idióta s*gg, aki erről rosszat gondol. Hány gyártó hány laptopjának hány bios verziója hány féle oprendszerrel hány féle kamerával létezik? Vajon egy konkrét készüléken a LED külön kikapcsolható, amikor a kamera működik, vagy nem? 20 éve ez a kérdés. NEM TUDJUK B-meg, és ennek a fenti egyszerű oka van! Szerezd meg a gyártótól a laptopod kapcsolási rajzát, bios forráskódját, kamera kapcsolási rajzát, firmware forráskódját a beazonosíthatatlan kínai gyártótól, akitől a gép gyártási dátuma napján éppen berendeltek egy szállítmány kamerát (óránként is más kompatibilis kamera kerülhet ugyanabba a típusú gépbe). Abból megmondom 2 hónap alatt. Inkább ragassz!
2017. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!