Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetszakadás, ping hiba,...

Internetszakadás, ping hiba, online játékélmény totális ellehetetlenítése. Mi a gond?

Figyelt kérdés

Helló!


MMORPG (online) játékkal játszom immáron három esztendeje játékbeli ledobás, laggolás mentesen. Az utóbbi hónapokban viszont a semmiből előbukkant egy roppant idegesítő jelenség, amire ebben a témában szeretnék minden kedves olvasótól / hozzá értő személytől segítséget kérni.


Nos, mint minden online játszható játék kétirányú kommunikációt igényel (ping-pong). A játékon belüli tevékenységedet a játéknak érzékelnie kell és fordítva, amit a játék küld jelet annak el kell érnie hozzám. Ha az oda - vissza áramlás megszakad, akkor valamelyik fél nem kapja meg az információt így az adatmennyiség felhalmozódik, amit már nem tud feldolgozni a játék - ekkora a játék ledob. Ezzel a jelenséggel küzdök jó ideje és sajnálatos módon kezdek kifogyni az ötletekből, hogy mégis mi okozhatja.


- játékbeli hiba nem lehet, mert 4 különböző játékot kipróbálva a hiba mindig ugyanaz maradt

- számítógép hiba nem lehet, két különböző, rendkívül jó felépítménnyel rendelkező gépen is jelentkezik a probléma



elkezdtem vizsgálódni az internet szolgáltatóm irányába is. a netemről annyit kell tudni, hogy a szolgáltatóm UPC. az internetet kábelmodemről kapom (120 megás csomagra vagyok előfizetve).


első alkalom, amikor illetékes szakembert kiküldték kábelhibát mondtak a falban. elfogadtam, mint laikus, kivezetettem a kábelt a falból - a szakember szerint az értékek javultak, a visz irány is stabil lett. Pár napig érezhető is volt ez, mert a probléma megszűnt, aztán újra rákezdett.. Ismét telefonálás, ügyintéző, kiszálló ember. A modemet mondtam neki, mint második lehetséges problémaforrás. Ám az tökéletes értéket mutatott neki, így a kicserélésre nem volt lehetőség. A tökéletes értékek ellenére nálam még mindig él a hiba. Változó, hogy mikor erőteljesebb, általában késő esti - éjjeli - kora reggeli órákban. Persze, napközben is jelen van, csak nem annyira kivehető.


Tanácsolták, hogy nézzek speedtestet. Utóbbi pár napban rendszeresen mérem, a le és fel töltés megvan, viszont a pingem 10-12-13 és nagyon ritkán közelíti meg a 20-as értéket. Nem tudom, hogy 120 megás internethez mérve ez túl alacsony, vagy elfogadható érték? Esetleg tud valaki bármiféle tanáccsal szolgálni?


Ja még annyit kell tudni, hogy bár wifree-s a modem senki nem használja a házban, tehát letöltések nincsenek, ami lassíthatná az adatforgalmat.



2017. jún. 17. 11:41
 1/1 fersk ***** válasza:

A ping akkor jobb, ha alacsony, a WiFree-t tiltsd le.

Így is mérd: [link]

2017. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!