Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Minden hétköznap este 11-kor,...

Sekka kérdése:

Minden hétköznap este 11-kor, hétvégén éjfélkor elmegy az internetem, ezt mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Valamikor Novemberben kezdődött, hogy vasárnaptól péntekig minden este 11-kor, pénteken és szombaton pedig éjfélkor elmegy az internetem telefonon, tableten, és számítógépen is, pedig mindegyiken azt írja, hogy csatlakoztatva van. Óraátállítás után ez a két időpont egy ideig hétköznap éjfél, hétvégén pedig éjjel 1 volt. Azonban ha bárki más jön hozzám itt aludni, nekik tökéletesen működik, szerintem a családom többi tagjának is.

Lehetséges, hogy létezik olyan beállítás a wi-fi routeren, amivel ezt el lehet érni?

Külföldi fórumokon csak hasonló, de nem teljesen ugyanilyen problémákról szóló kérdéseket találtam.


2017. jún. 22. 15:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy hétköznap éjjel 4-kor, hétvégén pedig éjjel 5-kor jön vissza.
2017. jún. 22. 15:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Szellemek
2017. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyes routereken be lehet állítani ilyet, a router webböngészőből elérhető menüjében "szülői felügyelet", "parental control", "scheduler" neveken szokott lenni. Ezt a menüt routertől függően 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.1.254, vagy még sok más lehet, jelszót is kérni fog, az alapértelmezett jelszót az interneten meg lehet találni.

Itt be lehet állítani routertől függően akár azt is, hogy pl. ne lehessen webet böngészni bizonyos számítógépeken ennyi és annyi óra között. Vagy akár a modemben is be lehet állítani, mert routerként is tudnak funkcionálni egyes modemek.

Nálunk Invitelnél azt csinálja a net, hogy minden nap ugyanakkor ledobja a modemet a PPPoE kapcsolatról, megszűnik IP címünk lenni, és 3-10 perc között ingadozó időtartamig nincs kapcsolat, majd magától visszajön és újra lesz net. Ilyenkor a modem webes felülete mutatja, hogy az IP címünk a PPPoE-nál 0.0.0.0. Tehát én megnézném hogy a modem mutat-e bármilyen jelet arra hogy nem jó.

2017. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!