Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyi idő számít internet...

Mennyi idő számít internet függőségnek?

Figyelt kérdés

Vagy hány óra hossza ? Vagy például a Facebook függőség ?

Válaszokat előre is köszönöm szépen.


2017. jún. 25. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül az a fontos, hogy mennyi ideig vagy gép előtt, hanem az, hogy mi van akkor, ha felállsz előle.


Tudsz mást csinálni gépezésen kívül? Élvezel mást csinálni? Érzel-e belső késztetést, hogy gépezz, aminek nem tudsz ellenállni? Ha nem gépezel, csak azon jár az eszed, hogy mikor fogsz ismét leülni elé?

2017. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze tudok mást is tenni. Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is köszönöm szépen!

Kedves vagy. 😇☺

2017. jún. 25. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Én legalább heti 40órát használom az internetet. Nélküle nem tudna haladni a projekt. (Szoftverfejlesztő)


Amúgy nem az számít függőségnek, hogy mennyit használod, hanem inkább az mennyire bírod nélküle. Próbálj ki egy napot, facebook nélkül. Ha könnyen megy, akkor nagy valószínűséggel nem vagy függő.


Másod körben, nekem a telefonom hiába támogatja a internet-hozzáférést, én magam nem internetezek rajta. Vagy tableten olvasok könyvet (pdf), vagy alszok egyet buszos utaimon.

Én személy szerint pont félórája láttam egy pártocskát sétálni, és mind a kettő a saját telefonkát bámulta... Azttem elkaparom magam.

2017. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha internetfüggő vagy, attól még kibírsz egy napot fészbúk nélkül, de akár még egy hetet is. Viszont amint megszűnik az egyéb elfoglaltságod (pl. nyaralás, munka, kocsmázás, család), szinte azonnal visszatérsz a netezéshez. Így műköik a legtöbb lelki függőség - időszakosan nagyon egyszerűen ledobod magadról, hosszú távon viszont már nehezen.


Órában nehéz kifejezni, de ha úgy érzed, hogy a napod egy jelentős részét ezzel ütöd el, akkor az már jelent valamit.

Én azt mondanám, hogy napi 2-4 óra netezés ma már mindenki életében ott van, legfeljebb ezen felül beszélhetünk függőségről.

2017. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jún. 25. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen elven nézzük akkor a mai modern ember aki használja az internetet az kb mindegyik függő. Most gondold el hogy kihúzzák a kábelt 1-2 napig még oké, de utána? Űr tátong, akkora ingert ad az internet. Mint amikor normálisan élsz itthon majd elteleportálnak dél amerikai dzsungelbe aztán szaladgálhatnál a tigris elől meg ehetnél kukacot. Egyszerűen akkora változás lenne, hogy borzasztó nehéz lenne megszokni. Én pl olyan vagyok ha elmegy az internet már veszem is elő a telefonomat és mobilinterneten folytatom. Túlságosan az életem része. Simán elmegyek ismerősökkel iszogatni, vagy nyaralni úgy hogy eszembe nem jut az internet, de mikor otthon egyedül ülök a sötétbe nincs mit csinálni csak az internet.
2017. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha ilyen elven nézzük akkor a mai modern ember aki használja az internetet az kb mindegyik függő. "

Mivel az is:)

Sunyi módon lopózik be az életünkbe, ahogy a tévé a szüleink nappalijába. Hogy mikor számít függőségnek? Amikor már úgy érzed, hogy nem csak a napi kötelező rutinodat teljesíted, hanem rámászik az életed egyéb területeire is.

Az is igaz, hogy gyakran úgy érezzük, nincs mit csinálni, és pótcselekvéssé válik a netezés. Hogy én tudnék-e most mást csinálni? Persze, bár mégis netezek ma 8 órát, mert kényelmes és szórakoztat.

2017. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!