Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Chrome-ban be lehet állítani,...

Chrome-ban be lehet állítani, hogy a keresett oldalak ne lássák az IP címemet, vagy mást lássanak?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Proxy vagy VPN használatával igen, de ezektől jellemzően a böngészés sebessége jelentősen romlik. Miért nem akarod hogy tudják a címed? Semmilyen személyes adatot nem tudnak belőle kideríteni.
2017. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt megtudhatják, hogy (nagyjából) merre lakom, nem? De az igazi ok az, hogy nem akarom, hogy tudják, ki vagyok. Mert már látták a címemet és azzal be tudnak azonosítani, hogy ez a cím xy.
2017. jún. 28. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudják beazonosítani a címedet. Létezik egy becslés ami alapján vissza lehet követni az IP-címet hogy mely routereken át kommunikált, de ez nemhogy utca-házszám szinten nem működik, de sokszor még a városig sem lehet megBECSÜLni a tartózkodási helyet és több tíz kilométert is tévednek ezek az oldalak ha csak valamilyen kisebb központig követhető vissza az adat.


Semmilyen hátrány nem fog érni ha tudják az IP-det. A lakcímed garantáltan nem derül ki belőle, és eleve nem is érdekel senkit. Nem tudnak mit kezdeni vele. Ha ilyen szinten paranoiás vagy akkor minek használsz Google Chrome-ot vagy Windows rendszert? Mindkettő adatot gyűjt és küld a rendszernek a felhasználóról, a reklámok a netes tevékenységed alapján jelennek meg miután egy profil állítanak össze a böngészési szokásaidból.


Ha üldözési mániád van akkor ne internetezz, mert mindenki mindenhol adatot gyűjt és rögzít rólad, ha tetszik ha nem.

2017. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Figyelj, nem érted. Megpróbálom jól elmagyarázni. Szóval, ha vagyok egy oldalon egy felhasználó, akkor látják az IP címemet, és abból tudják, hogy én vagyok az (a felhasználó, nem a valós világban a mögötte álló személy). Ha csinálok egy másik fiókot, akkor is ugyanaz lesz az IP címem, és így be tudnak azonosítani, hogy az az XY vagyok, csak más névvel.

Én ezt szeretném elkerülni.

2017. jún. 28. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor vissza az első válaszhoz: proxy vagy vpn használata. Mivel a proxy szerverek általában fix címek, sok oldal ezeket automatikusan tiltja így nem tudod megkerülni a szabályzatot vele. Ki fogják írni hogy a csatlakozás tiltott mert proxy-t használsz.


Más módon nem szerzel új IP-t, csak amikor a szolgáltató frissíti, de ez esetben a már meglévő fiókodhoz ugyanúgy társításra kerül az új IP és látni fogják hogy az a tiéd.


Ha az oldal tiltja hogy több fiókod legyen akkor úgy trükközz hogy vállalod a kockázatait: akár a már meglévő fiókodat is kitilthatják érte.

2017. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. És abban segítesz, hogyan használhatok Proxy-t vagy VPN-t?
2017. jún. 28. 13:10
 7/9 A kérdező kommentje:

Most már tudom, hogy kell. Utánanéztem angol fórumokon. Tényleg kicsit (nagyon) lelassította, de működött :D.

Köszi a válaszaidat és segítő szándékodat!

2017. jún. 28. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Használj Opera böngészőt, abban beépített proxy van.
2017. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom majd, köszi!
2017. szept. 6. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!