Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs meg a meghatározot...

Miért nincs meg a meghatározott sebesség?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A Digi-nél van 200/100-as internetünk. Ezt itthoni szervereken nagyon szépen tudja is, de például egy Londoni szerveren a töredékét sem. (20-30) Ezt egészen addig normálisnak véltem, amíg a barátom internetjét le nem teszteltük. Bármilyen szervert néztünk, a sebesség többnyire megvolt, nem sokat veszített, csak a válaszidő növekedett meg. Ő a UPC-nél van. Ez mitől lehet? Ezért lenne annyival olcsóbb a Digi a többinél, mert külföldön nem tudja azt a sebességet? Nem csak a válaszidőnek kéne nőnie nálam is?
2017. júl. 3. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent a meghatározott sebesség? A szerződés a garantált sebességre szól. Sehol senki nem ígéri hogy te mindig, mindenhonnan, minden időben a 200/100-as sebességgel fogsz tölteni. Ez csak a maximum amit legjobb esetben elérhetsz. Nyilván az sem mindegy hogy a másik oldal mennyire leterhelt és mekkora a kiszolgálási kapacitása. Száz megás netek fölött már simán elmarad az az élmény hogy te mindent a maximummal töltesz, pár száz és 1000 megás net fölött pedig örülhetsz ha egyáltalán valamikor eléred a maximumot. De nem is erről szól a csomag amit megvettél, és a szolgáltatót sem kötelezi semmi, a szerződés sem.
2017. júl. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy a másik fél leterheltsége is számít, de én bármikor mérem soha nem megy affölé, míg az említett barátom bármikor méri, mindig megvan neki az a sebesség minden szerveren, mint itthon.
2017. júl. 3. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a UPC, meg a Telekom általában stabilabb, és gyorsabb kapcsolatot biztosít külföldre is. Ezt én is észrevettem.

Viszont az fontos, hogy mindegyik szolgáltató csak belföldre, a saját hálózatán belül garantálja a sebességet.

2017. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert _nagyon_ drága a külföld, a upc meg 100-szor nagyobb (pénzesebb) cég, mint a digi.
2017. júl. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ment a pacsi, bár még mindig nem értem, hogy miért ekkora hatalmas nagy az eltérés.
2017. júl. 5. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!