Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudnátok tanácsokat, tippeket...

Tudnátok tanácsokat, tippeket adni videózáshoz?

Figyelt kérdés

Most ismerkedem a videókészítéssel és vágással, youtube-val... nincs több százezres felszerelésem.

Kíváncsi lennék véleményekre. Min javítsak? Milyen az első benyomásotok?


Videók:

https://www.youtube.com/channel/UCIl0E08a6i8taveX96tfteQ



2017. júl. 7. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem tetszettek a videóid, passzol a zene amit választottál hozzá, kedvem támadt alatta elmenni Bécsbe. Profik lettek, látod tényleg nem szükséges drága cucc király videók készítéséhez. :)


Őszintén szólva nem jut eszembe semmi, ami kifogásolható lenne, lehet ez azért van, mert én nem értek a videókészítéshez. Talán jobb lenne, ha vennél egy csiptethető mikrofont, sokkal tisztábban hallatszana a hangod mintha kamerával vennéd fel. De ennek is igazából akkor van már nagyobb jelentősége, ha már sokan követnek és gyakran töltesz fel videókat. Ha ezzel a csatornával az a célod, hogy sok feliratkozód legyen, az viszont kemény munka, és lehet hogy nem éri meg, mert olyan időigényes.


Mindenesetre ez a kettő videó biztos jó kezdésnek, sok sikert!


17/f

2017. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Faxa, de azért vegyél jobb kamerát idővel.
2017. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi visszajelzéseket. :)

Az állatkertes beszélős résznél egyszínű hátteret kerestem, de valószínűleg inkább a legvilágosabb helyiségben kellett volna felvenni, úgy azért szebb lenne a kép.

Gondoltam rá, hogy felveszem a hangot telefonnal is, mert elég tisztán vesz fel, de azt beügyeskedni, hogy ne csússzon a hang a képhez képest... nem lehet túl egyszerű.

2017. júl. 7. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:

egészen jók a videóid, látszik, hogy szívesen kísérletezgetsz vele, csak így tovább, jó lesz ez. hogy befutni és nagy nézettségre, népszerűségre szert tenni hogyan lehet, azt nehéz megmondani. valószínűleg sok-sok videó, sok kitartás és érdekes témák kellenek hozzá.


nem tudom, mivel forgatsz, de a kép nem tűnik rossznak. egy mikrofon tényleg nem ártana hozzá, hogy jobb legyen a hangminőség. ha telefonnal videózol, ahhoz is léteznek mikrofonok, és a legtöbb nem is olyan nagy beruházás.

azt is meg lehet oldani, hogy a külön felvett hangot szinkronizálni tudd a képpel - érdemes tapsolni, vagy csapót használni, ez segít a kép és hang szinkronba hozásában. a filmesek is ezért használják. de ha külön veszed fel a hangot, akkor se csak a beépített mikorfonnal, hanem érdemes egy külön mikorfont használni a jobb minőség érdekében. lehet csíptetős, vagy akár puskamikrofon is.


a konyhában(?) és fehér falnál beszélést szerintem hanyagold és keress valami külső helyszínt, ami illik a témádhoz. legalább a szöveg egy részét érdemes volna már a helyszínen, vagy valami hasonló környezetben elmondanod, úgy nem annyira kontrasztos, hogy a bécsi/kirándulós képeket egy konyhász/fehér falas szöveggel szakítod meg. persze ez sem baj, csak nem biztos, hogy az igazi így. mondjuk a sütős-főzős témához nem rossz háttér a konyha, de egy kiránduláshoz jobban illik valami erdő, park, bokor, stb.


a mákos sütinél az elején játszottál a stop trükkel (stop motion animation), ami jópofa is lett, csak arra figyelj oda máskor, hogy a legtöbb telefon és kompakt fényképezőgép 4:3 arányban fotóz és 16:9 arányban videózik. vagy állítsd a fotókat is 16:9-re, vagy komponáld meg úgy a képeket, hogy aztán le lehessen vágni az alját és tetejét, hogy 16:9 arányú legyen, így nem marad a kép szélén a két fekete csík.


a mély dekoltázs jól áll neked, nekem nagyon tetszel abban a ruhában, de nagyon elvonja a tekintetet, félreérthető is a szándékod vele és ez nem biztos, hogy előnyös...

2017. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, a képarányt elrontottam a mákos sütinél, vágáskor vettem észre. :)

Egy bridge gépet használok, a sütéseseknél telefonnal vettem fel a hangot.

Az utazásos videóknál azért próbálkozom az utólagos kommentárral, mert átgondoltabban tudok beszélni, akár újra is lehet venni. A fehér háttér (szoba) és a saját szobám sem az igazi még háttérnek. Majd alakul, ha lesz kitartásom ehhez a hobbihoz. :D

2017. aug. 26. 17:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Jahh a ruhával semmi célom nem volt, csak meleg volt, meg mikor felvettem akkor nem gondoltam, hogy ennyire szétnyílik. :D
2017. aug. 26. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!