Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tegyek ha idegesítő...

Mit tegyek ha idegesítő adware ablakok lepték el a chrome-ot?

Figyelt kérdés

A Facebook-ot, a You tube-ot, és úgy minden második weblapot. Facebookon azon túl hogy a hírfolyamot 4-5 bejegyzésenként megszakítja valami idegesítő hirdetés, olyan pofátlanok hogy még a chat ablakokat is kitöltik, és nem lehet azokban írni, vagy üzenetet olvasni. Szerencsére messengerből még lehet gond nélkül írkálni.

Valamint a gép is lassul tőlük.

Rendszeresen dob fel olyan weblapokat is a böngészés során a gép, amikről vissza kell lépnem ha folytatni akarom a böngészést.


Tegnap installáltam a uBlock Origin-t, azóta valamivel kevesebb adware van, de még mindig sok, és még mindig elfoglalják a facebook chat ablakot.


Előre mondom, hülye vagyok a gépekhez, tegnap is legalább 2 órás küzdelem volt hogy facen ismerőssel megvitassam mi is van, és lépésről lépésre küldtem neki a képernyőről készült print screeneket, hogy hol is tartok éppen.


Kinek mi vált be? Mik a tapasztalatai?


Holnap szabadnapom van, szerintetek elvigyem valami PC szervízbe, vagy valami egyéb szakemberhez? Megéri fizetni a gép javításért, vagy ingyen is el lehet intézni ezt a problémát?


Unatkozó gyökér 12 évesek kíméljenek.


Köszönöm



2017. júl. 30. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ilyenkor érdemes beszerezni egy gumikalapácsot, párszor fejbe ütni magad, és elgondolkozni azon, hogy hagyhattad, hogy vírusfertőzést kapjon a gép. Ilyen felelőtlen dolgot csak unatkozó, gyökér 12 évesek csinálnak. Aztán rakd újra az oprendszert, és tanulj meg számítógépet használni.
2017. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Telepíts minnél tőbb AdBlockert, a Chrome bővítmények közül, azok megoldhatják. Ne egyet, többet!!
2017. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezzel is nézd át a gépet:

[link]

2017. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 belapus ***** válasza:
100%

Talán egy szoftver vagy bővítmény telepítésekor fölkerült egy ( több ) reklámprogram is.Ha van valamilyen ismeretlen programod ( Programok és szolgáltatások menü ), nézz utána, és távolítsd el, amennyiben nincs szükséged rá.

Érdemes lehet lefuttatni a Malwarebytes és/vagy Malwarebytes AdwCleaner programot.

2017. júl. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem olyan családba születtem ahol a 10 éves kölök elé tolják az asztali számítógépet, és neki ez alap. Egész konkrétan 1 éve van saját gépem, amit a facen, you tubeon, gmailen és wikin kívül semmi másra nem használok, mert baromira nincs szükségem másra. Ha orvos lennél akkor leb[]sznád a betegeidet is hogy lehet olyan felelőtlen hogy pl eltöri a karját?


Na mindegy, a többiek hasznos válaszaira reagálok inkább.


2-es válaszoló: Az nem okoz gondot a gépnek ha egyszerre több ilyen program fut rajta?


3-as és 4-es: Ezek blokkolnak is, vagy csak ellenőrzik a gépet, és jelzik a programokat?


Köszi

2017. júl. 30. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiket én linkeltem, azok ellenőrzik a gépet és kitörlik róla az adwaret, és malwaret, ha van. Később ugyanúgy besz*hatod, de ha odafigyelsz mire kattintasz akkor nem lesz gond.
2017. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mint belapus és a #3-as/#6-os hozzászóló jól rávilágított: valamilyen kártevőt nyelhettél be.


Ezért ellenőrizd le a géped több féle kártevőkeresővel (külön-külön: (feltelepíted az egyiket, futtatod, majd ha végzett a dolgával, eltávolítod) - lehetőleg csökkentett módban, kikapcsolt rendszervisszaállítás mellett - vagy valamilyen bootolható (pendrive-ról indítható) programmal.


Illetve érdemes a böngésző(i)det gyári alapbeállításokra visszaállítani.


Ezekhez javaslatokat az alábbi topik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

#4-es hozzászólásában írtam.

2017. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Letöltöttem ezt a Malwarebytes dolgot, most meg ennek jelenik meg állandóan az ablaka a jobb alsó sarokban.


Azt hogyan lehet beállítani hogy ne jelenjen meg, csak szépen csöndben végezze a dolgát?

2017. júl. 30. 12:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, és köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 30. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!