Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Itthon hol lehet vásárolni...

Itthon hol lehet vásárolni KALI LINUX-szal gond nélkül működő USB-s wifi adaptert?

Figyelt kérdés

Olyat keresek, amit csak bedugok és müködik. Mármint monitor módban, azaz a levegőben utazó wifi forgalmat le tudom hallgatni.


EXTRA: ha androidos telóval is müködik.


2017. júl. 30. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj öcsi. Vannak dolgok, amik nem működnek anélkül, hogy ne értenél hozzá. Sajnos ez is egy ilyen dolog.
2017. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Napi "hekker akarok lenni de nem vagyok hajlandó tanulni" kérdés.
2017. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Wifi stickek 99%-a működik Monitor módban, ha nem, akkor te vagy a balfa{}sz.



Én ezt használom:


ifconfig wlan0 down

iwconfig wlan0 mode Monitor

ifconfig wlan0 up


iwconfig wlan0 channel 6

tcpdump -G 60 -W 2 -i "wlan0" -n -p -s 0 -z gzip -w "%s-wlan0-6.pcap"

2017. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Olcsó eszközökkel nem sokra mész, inkább kártyát érdemes használni.

De attól még nem leszel előrébb, a ma már alapból WPA2 -vel védet eszközöknél.

Talán egy defaulton hagyott TP-Link routert 1-2 nap alatt lelehet vadászni, bár egyszerűbb megkérdezni. :-D

2017. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

na most lehet ekézni, hogy "nem akarok tanulni", de elég sok mindent megcsináltam már magamtól, úgy, hogy UTÁNANÉZTEM


amivel már rögtön előrébb vagyok, mint az emberek 90%-a


ugyhogy nem kell ez az elitista duma, hogy járjam ki az infó alapképzést...engem kicsit összekevertek a hardveraprós sok okoskodó proliva meg a mediamarktos szakértőkkel, akik olyan szavakkal szoktak dobálózni, mint az ERŐSSEBBBB A PROCIJA


ugyhogy erről ennyit...


lehet, hogy át lehet kapcsolni monitor módba akármit, csak éppen a broadcast csomagokon kivül semmi értelmezhetőt nem fog felvenni.

2017. júl. 30. 17:34
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor mi tart téged vissza, hogy rákeress magadtól az interneten arra, hogy mely adapterek alkalmasak erre? Most komolyan azt hiszed, hogy segíteni fogunk neked illegális dolgokban?
2017. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

illegális dolog? :O


kezdjük ott, hogy a törvényalkotók vén trottyok már ahhoz, hogy átlássák a nagy képet az informatikai világot illetően.


Nem veszi be az agyuk egyszerüen, ezért az egész témakör megfoghatatlan a törvénykezés számára.


Jönnék a mostanában közéleti hasonlattal:


feladjuk a lakáskulcsunkat postán egy átlátszó boritékban és elvárjuk, hogy senki se másolja le.


Jo én mondjuk nem a lakáskulcsokra vagyok kiváncsi, hanem az emberek magánéletére, hogy hogyan gondolkodnak, élnek...mert én sajnos nem értem az embereket :(


Ja és miért nem barátkozom? Neked hiányozna, hogy furcsának neveznek 2 mondat után? És hasonló lenéző beszólások? Ja és engem még le is rondáznak, ugyhogy még a külsőm sem tudná fenntartani az érdeklődést.

2017. júl. 30. 17:52
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha ennyire értelmes lennél, rákeresnél hogy melyik wifi-t támogató kernel-modul van benn a Kaliban.
2017. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
jó és? elmondom neked a magyar boltokban kaptható kis wifi dugók 100%-a alkamatlan.
2017. júl. 30. 17:58
 10/16 A kérdező kommentje:

igazából, ha "értelmes lennék", akkor az openwrt-s routeremet kapcsoltam volna át monitor módba...


de ennyire már nem vagyok értelmes...


jaaa, hogy egyáltlán megfogalmazodott bennem a lehetőség, hogy MI LENNE HA A ROUTER venné be az adást?


nem vagyok buta, csak egy adott idő alatt kevesebb dolog jut az eszembe..

2017. júl. 30. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!