Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik olyan, hogy a szolgált...

Létezik olyan, hogy a szolgáltató direkt olyan modemet ad, amivel nem lehet torrentezni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 4. 00:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az IP cím elrejtésére van jónéhány alternatíva VPN, proxy, stb...


"De ez nem mentesíti a jogsértő magatartást elkövetőt."


Először is bizonyítaniuk kellene, hogy jogsértő magatartás történik, de ez nem könnyű ugye..?


Az én szerződésemben nincs olyan vonatkozás, ami kitérne a P2P-torrent használatra vagy annak korlátozására és kétlem is, hogy a mai verseny helyzetben

épeszű szolgáltató bevállalna egy ekkora öngólt...


Nekik is be kell tartaniuk a törvényeket ez igaz, viszont a magyar törvények szerint ez jelenleg legális. Be tudnál esetleg linkelni egy olyan magyar jogszabályt, ami tíltja a torrent használatot? A jogvédő szervezek amúgy nem valami hatékonyak, ha ennyi év alatt nem tudtak semmit elérni.. Én nem sajnálnám őket a helyedben, mert egy garast nem ér a munkájuk...

2017. aug. 4. 02:25
 12/15 anonim ***** válasza:

"Az IP cím elrejtésére van jónéhány alternatíva VPN, proxy, stb... "

Lehet tovább csűrni-csavarni, de ez nem segít azon a tényen, hogy a torrentkliens árulkodó. Mellesleg VPN-t proxyt az átlag netező nem használ.


"Az én szerződésemben nincs olyan vonatkozás, ami kitérne a P2P-torrent használatra"

A szolgáltatók a 2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről alapján

"134. §:

...

(6) A szolgáltató az előfizetői szerződés megszegése esetén az előfizetői szerződést a (3)-(5) bekezdésben meghatározott feltételek szerint 15 napos határidővel mondhatja fel, ha

...

d) az előfizető a szolgáltatást törvénybe ütköző módon vagy célokra használja."

fel is mondhatnák a szerződést ilyen esetben (a T-Home ÁSZF-ében is szerepel).


De a szolgáltatók alkalmazhatják az ISZT hálózathasználati irányelveit is:

"3.3. Tilos a szolgáltatásokat valamely törvényt, szabályozást, szabványt, nemzetközi egyezményt vagy díjszabást sértő módon használni."

[link]


Egyébként a törvénysértésről a "2012. évi C. törvény

a Büntető Törvénykönyvről" értekezik:

"385. § (1) Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


illetve:

"386. § (1) Aki a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedést haszonszerzés végett megkerüli, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Illetve javasolt olvasmány még a "1999. évi LXXVI. törvény

a szerzői jogról"

2017. aug. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nekem most már egyértelmű, hogy Te valamelyik szerzői jogvédő egyesületnek dolgozol, az elhívatottságod elárult.. ASVA vagy valamelyik hasonló sikerszervezettől lehetsz.. Amiket idéztél, gondolod is, hogy rábizonyítható, alkalmazható egy átlag felhasználóra, amik mellesleg nem is térnek ki konkrétan a P2P forgalomra? Mert, akkor kb. a világ lakosságának 3/4-e mehetne a dutyiba.. Én mindenesetre sok sikert kívánok hozzá.. Biztos jó buli lehet éjszaka is terjeszteni az igét, remélem jól megfizetik legalább.. Én részemről lezártnak tekintem ezt a témát. Ellenben, az eredeti kérdésre egyetlen érdemi válasz sem érkezett még. Még szerencse, hogy nem is ez volt a kérdés..
2017. aug. 4. 03:10
 14/15 anonim ***** válasza:

látom szakmai téren nagyon benne vagy

de ez a nem lehet torrentezni mit takar egyáltalán?? nem tölt be az olda?? vagy jön le a fájl??

2017. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Nekem most már egyértelmű, hogy Te valamelyik szerzői jogvédő egyesületnek dolgozol"

Nagyon mellélőttél. Szimpla rendszergazda vagyok, aki - kénytelen-kelletlen - ismeri az informatikai jogot.


"ASVA vagy valamelyik hasonló sikerszervezettől lehetsz.."

Argumentum ad hominem feltételezésed briliáns.


"Még szerencse, hogy nem is ez volt a kérdés..

De erősen hozzákapcsolódik, mert a #2-es hozzászólásodban levő kijelentést egészíti ki.


"Amiket idéztél, gondolod is, hogy rábizonyítható, alkalmazható egy átlag felhasználóra"

Elvileg alkalmazható lenne - ezt a külföldi gyakorlat (németországi büntetés) bizonyítja is - de a hatóságok inkább a "nagy halakat" vegzálják, akik mindezt nyereség elérése céljából és/vagy nagy tételben végzik.


A topiknyitó kérdésedre: nem, a szolgáltató nem a modemben korlátoz (ahhoz a modem túl gyenge, illetve körülményes modemenként beállítgatni a korlátozásokat), hanem egy központi - az ügyfeleket az Internettel összekötő - központi átjárójában, szerverében.

2017. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!