Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez mennyire igaz az ncore-ra?

Ez mennyire igaz az ncore-ra?

Figyelt kérdés

múltkor olvastam egy cikket, hogy ncore-os letöltés miatt valami büntetést kell fizetni. nem emlékszem már rá pontosan, de a kommentek között olvastam pár érdekeset, például hogy mással is megesett már ilyen (bár talán Németországban), nem is ezen akadt meg igazán a szemem, hanem hogy egyik kommentben azt tanácsolták, hogy miután letöltöttük a fájlt, utána egyből töröljük is a listából, semmiképp se seedeljük vissza, mert seedelési időben tudnak meg rólunk mindent. ez mennyire igaz?

ha én innentől úgy töltök le ncore-ról, hogy letöltöm, törlöm és nem seedelem vissza, akkor az feltűnik valakinek? megbüntethetnek, kitilthatnak?



2017. aug. 6. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Töltés közben is seedelsz. Papíron tényleg illegális, mivel nem jogtisztán szerzed be a szoftvereket. De egyébként hülyeség, nem fognak veled törődni, egyébként is a fél országot meglehet akkor büntetni. Bár csak azért is kiszúrhatnak pár emberrel példát mutatni... de ezek csak ilyen legendák. Azt hiszem 5-t tudsz "ingyen" letölteni. Ha ennél többet nem seedelsz vissza akkor elkezded kapni a büntetéseket és ha túl sokszor csinálod tényleg kitilthatnak.
2017. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem seedelsz, repülsz, ez normális.

Egyszerű usereket itthon külön indok nélkül nem vegzálnak még, azt általában egyéb bűncselekmény gyanúja miatt történő házkutatás mellé szokták bónuszként mellékelni.

Pl házkutatást tartanak nálad mert mondjuk fűterjesztéssel vádolnak, lefoglalják a gépedet és ott van rajta a sok jogvédett program. Azért meg fognak kúrni akkor is, ha az egyéb vádak alól tisztáznak és nem kicsi szokott lenni a számla. Akinek szép gyűjteménye van DVD-n játékokból, oprendszerekből, az több milliós tételben gondolkodjon, de egy egyszerű Windows is negyedmilliós buli.

2017. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy hajlandó seedelni akkor neked nem való a torrent letöltési forma. Ha mindenki úgy gondolkodna mint te akkor semmit nem tudnál letölteni és meghalna minden oldal mivel te csak úgy tudsz mástól adatot megszerezni ha ő seedel.


Arra nincs okod hogy félelemből ne seedelj, mert Magyarországon nincs valós és tényleges veszélye a torrentezésnek. Nem mellesleg ha nem seedelsz akkor előbb megvonják a letöltési jogot majd kitiltanak. Pár hét alatt kint is vagy az oldalról.

2017. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Aktivitásnál követheted a kötelezettségedet. Valóban kirúghatnak a végén.


Ki kapott negyedmilliós büntetést mezei felhasználóként, azért ez érdekelne? Cégeknél hallottam ilyent. (ja, nem kekeckedés mielőtt...D)

2017. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen adnám a cikket, de ahhoz keresni kellene. :)

Én ezt a Rendőrség bosszújának szoktam felfogni. Ha a házkutatásnál nem találnak semmit, még mindig ráverik a szoftverlopást, mert kevés olyan otthon van ahol a gépen nem figyel ott valami lopott cucc. Van akinél tömegével. Még szerencse, hogy zenékre, filmekre nem ugranak, csak szoftverre.

2017. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
viszont a játékokat telerakják bitcoinminer programokkal
2017. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!