Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jó internet Kispesten (XIX....

Jó internet Kispesten (XIX. Ker. )?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már nagyon kikészít ez az internet téma. XIX. kerületben lakom, a KÖKI metró megálló közelében. A gépem jó, fél éve se vettem 250k-ért, a router jó, "netkábellel" is jó (modemről, routerről), minden jó, semmire ne hivatkozzatok, egyszerűen a nettel van a baj.


A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki olyan netet itt, ami legalább 10mbps-el jön? Mert ilyen csomagot vettem a Diginél, és ez elég is lenne. Csak ők a kisbetűs nyomorékságukkal átbsszk az embert és ugye benne van, hogy 10ért fizetsz, de gyakorlatilag ők 1mbps-t garantálnak.


- egyelőre a lényeg az lenne hogy olyan net kéne, ami minimum 10mbps-sel jön. (szerintem nem kérek sokat) -


A tapasztalataimat is megosztanám veletek. T-Home (vagy mi, T dolgok) nemes egyszerűséggel alapjáraton rosszak itt. Nincs kiépítve a koax vagy mi, a megfelelő kábel, évek óta ígérgetik mindenkinek (országosan), de sehol nem csinálnak semmit, legalábbis itt főleg nem. Pedig ez nagyon nem Pest legszéle vagy bármi, hogy ilyen tanyavilágban kelljen élni hogy normál net sincs.

Digi...2év hűségidővel...úgy ahogy kihúzták addig, bár leginkább az első fél évben volt nagyon jó a netn. Youtube-on lazán behozta fullHD-ban a videókat, minden ment szépen, egy másodpercre nem szaggatott soha fél évig. Aztán a 2 év alatt időnként szaggatott, de elviselhető volt. Érdekes módon, ahogy letelt a hűségidő, szinte 0-24 1 megával jön a net, de legtöbbször 600 kbps- fölé nem megy, a 10 megát meg sem közelíti. Folyamatosan hívogatom őket, olyankor érdekes módon kb 1 vagy fél napra helyreállítják a rendszert, persze csak úgy hogy újraindíttatnak velem mindent, holott érdekes módon a 2 év alatt sosem kellett újraindítani semmit mégis hasított mint a bré. Na m1, lényeg a lényeg, ha ez nem elég, arra hivatkoznak, h nincs kiépítve, majd ki lesz, stb stb, mint a T cuccok. Oké...de ha eddig sem volt kiépítve, hogy-hogy eddig ilyen jól jött a net? fura...na m1. Ha ez nem lenne elég: arra hivatkoznak, most a kerületben rengetegen használják ezt a csomagot, netet, kábelt, az idegrendszeremet, stb, ezért nem tudnak mit csinálni, lassú. ÉRDEKES MÓDON mindneki az utóbbi fél évben megvásárolta ezt a netet. Nem tudom...látták, hogy jött a Digis kocsi a házunkhoz és úgy gondolták ők is megveszik, illetőleg persze mindenki akkor kapcsolja be a gépet, mikor én. Érdekes módon Mindenki kb du 2től este 10ig gépezik, persze direkt mindenki ilyenkor, hogy mindenkinek egyszerre legyen lassú, és senkinek eszébe sem jutna kikapcsolni, mert se ő sem senki más nem tudja használni úgysem, és este 10kor az egész kerület el megy aludni!!!! és mindenki kikapcsolja a netet, a telóján a wifit kikapcsolja, a torrenteket leállítja, kihúzza a modemet a falból, a villanyórát lecsapja, lebontja a házat és elmegy külföldre, és így kb este 11 és hajnal 5 között jön a net kb 4 megával! Még egy ilyen együttműködő kerületet a büdös életben nem láttam.

Na m1. Volt itt már UPC is, természetesen az is egy kalap fitymát nem ért.


Nemrég rákerestem google-ön, - mert jó barátom és ide csak végszükség esetén tennék fel kérdést, és persze az ide kapcsolódóakat is elolvastam, nehogy ugyan azt tegyem fel-, és találtam ez ta telenet . hu csoda dolgot, ahol ki lehet keresni az adott utca/házszámhoz, hogy melyik csomag, net, tv stb a legjobb. Ma felnéztem rá, és már ez sem működik. Illetve valamiért nem hoz be semmit, pedig legutóbb kb 20 csomagot feldobott. M1, ott láttam egy EXTERNET illetve egy VIDA NET nevű szolgáltatót. Ha valakinek velük lenne esetleg tapasztalata, szívesen olvasnám! Vagy ha van más valami, ami működik is, akkor nagyon szívesen fogadnék tanácsokat!


Köszönöm szépen :)



2017. aug. 10. 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Mind a 2 ott nálad T vonalon adja tehát ugyanaz mint a T a minősége

UPC-vel is írtad hogy baj volt. Mérlegelj hogy melyikkel volt kevesebb baj

2018. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!