Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jó a wifi jel, de lassú az...

Jó a wifi jel, de lassú az internet?

Figyelt kérdés
Sziasztok az a problémám hogy olyan lassú a net az egyik szobánkba hogy kb használhatatlan néha felugrik akkor jó ,de aztán vissza ugrik olyanra hogy a fb kb 10 perc mire bejön pedig a jel 50-65 % os amire azt írja már hogy excelent meg good. Rate meg 1Mbps ,amikor jó akkor meg 54Mbps. Egy asus RT-N18U 600Mbps routerünk van 3 antennával , a szoba és a router között nem légvonalban kb 6 méter van.

2017. aug. 12. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

1.: Gondolom nem ismered a WIFI működésének elvét.


Az adott csatornán sok wifi van jelen. Így a wifi chippek összebeszélnek, hogy ki adjon/fogadjon. Ezidőre a többi Wifi ideiglenesen leáll, hogy ne pofázzanak egymás szavába.


2.: Falak árnyékolnak, ami csökkenti a kommunikációs sebességet. Minél kevesebb ilyen árnyékoló tényező legyen.

Vasbeton mindent visz. Sőt! Egy sörös doboz is óriási kárt tud okozni a jelnek. :) Bár ha okosan használod, még jel erősítésre is jó. :D

2017. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tessék. :)

[link]

2017. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mindenki a 1 es és 6 os és 11 es channelen van én beállítottam már 3 masra 8 as ra semmi. Sima lakóház nem vasbeton szerencsére, a sörös dobozos dolgot is kipróbáltam a jel mégjobb lett a sebesség egyáltalán nem.
2017. aug. 12. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Az is benne van, hogy a router wifije alapjáraton nem az igazi. Lehet, hogy gyári hibás. Akár.


Kábellel meg kell nézni, hogy ott a jel nem akadozik-e. (pl. speedtesztel, vagy valami IP pingeléssel)

Ha nem akkor a WAN-Switch közötti kapcsolat jó.


Gondolom N-re van beállítva a Wifi. (ha nem alapértelmezett)


Több ötletem hirtelen nincs. Mert:

- Külső zavaró nincs - lásd más csatorna

- Árnyékolás minimális

Tehát hasítania kell.


Bár van a fogadó fél közrejátszhat: Teszem azt laptopról és telefonról is ugyanaz a tapasztalat? Lassúság téren? Ha nem akkor nem a Routerrel van a baj.

2017. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2017. aug. 12. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!