Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Instagramon két fiókom van,...

Instagramon két fiókom van, amik nincsenek összekapcsolva semmilyen módon, de az alkalmazás mégis úgy érzékeli. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Két instagram fiókom van, amikben annyi a közös, hogy egy telefonról szoktam belépni mindkettőbe. Más e-mail cím, nincsenek összekötve a fiókok, még a facebook is csak az egyik fiókhoz van hozzákapcsolva. Az instagram mégis úgy érzékeli, mintha a kettő egy lenne, és ha megnézem valakinek az insta-storyját,akkor az mindkét helyen megtekintetté válik. A másik, hogy ha belépek az egyikbe és valaki követ, a masik fiókban is kiírja, hogy xy követ téged. Nem tudom miért csinálja, ha valaki tudna segíteni ebben, annak nagyon örülnék.(A kettes számú instagram egy régi ismerősöm követésére lett csinálva, és nem szeretném, ha bárki megtudná, hogy én vagyok.) Előre is köszönök minden normális választ. További szép napot mindenkinek!

2017. aug. 13. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor belépsz egy ilyen rendszerbe, általában eltárolja a böngésződ adatait vagy annak az eszköznek az adatait, amelyről netezel. Például ezért tudja a google, ha azt is írod be, hogy google.com, hogy Magyarországról netezel, mert a géped lekommunikálja vele háttérben. Ha be van kapcsolva a telefonodon a helymeghatározás, akkor meg pláne.


Ilyen nagy rendszereknél, mint az Instagram, egyéb dolgok is befigyelhetnek, például a felhasználói szokások figyelése, mikor hova kattintasz először, hova másodjára, ez kiad egy mintázatot. Nemrég olvastam egy cikket, hogy a Google kb. 15 perc netezés után be tud azonosítani, hogy ki vagy.


Nem akarok hülyeséget mondani, mert annyira nem értek azért hozzá, de mindenesetre

- törölném a sütiket,

- kikapcsolnám a helymeghatározást,

- az egyik fiókba rendszeresen belépnék valamely másik eszközről.


Amit írtál, kicsit úgy hangzik, mintha nem tiszta célból lenne két fiókod, ezt azért gondold át jobban.

2017. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2017. aug. 18. 08:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A facebook a legnagyobb adatbányász, mindent mindenhová becsatornáz, nem hagyja, hogy titkaid legyenek előtte. Azért vették meg az instát is 1 milliárd dollárért. Nem a bevételt termelni képtelen oldal kellett nekik, hanem még több adat a felhasználókról. Nekem abszolúte nincs összekapcsolva az instám a facebookommal, mégis beajánlja a facebookos ismerőseimet követésre ("a lájkolt fotók alapján", ami ordas nagy kamu).
2017. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!