Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetem miért csak a...

Az internetem miért csak a garantált letöltési sebességem felét éri el?

Figyelt kérdés
Szóval ilyen netem van: [link] ebből is az 'S' csomag. Mint jól látható a garantált letöltési sebességnél 5Mbit/s-et ír, ennek ellenére torrent letöltéskor jó ha eléri a 3Mbit/s sebességet(0.375Kbájt/s), mivel már több mint 1 éve ez a netem van és rendszeresen torrentezek ezért nem a kevés peer/seed-elő miatt van. A gépem egyébként routeren keresztül csatlakozik a netre, lehetséges, hogy az van rosszul beállítva? Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 26. 23:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, nem 0.375Kbájt/s, hanem 375Kbájt/s.
2017. aug. 27. 00:07
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kukacoskodni akarnék akkor mondanám, hogy 1024 a váltószám így ha a 0.375mb/s-ot szorzod 1024-el akkor az már 384kb/s :D

Nincs-e rosszul beállítva? Na ez gond ha nem tudod. Nézd át alaposan a router beállításait, ha kell csinálj alaphelyzetbe állítást. Ha utána sem jó és nem találsz semmi gánya beállítást akkor az a szolgáltató sara. Egyébként meg miért nem váltottál még? Totál lehúzás ez. Még én is megkapom a garantált sávszélesség legalább ötszörösét, közel hatszorosát a telekomtól, és ezt még a legrosszabb esetben is. Mikor atomháborúhoz hasonló idők tombolnak kint akkor is. Csak az a gond hogyha elül a vihar akkor is marad ugyanilyen a kívánt 10MBit/s helyett. Ja a telekomnál ebben a csomagban 1MBit/s-0.2MBit/s a garantált le-feltöltés azaz mint írtam az öt-hatszorosa, 5,82MBit/s jön. A feltöltési sebesség meg nem tudom mennyi mivel sosem tudok seedelni ezzel a nettel. Szóval ez sem fényes ami nekem van, de ez legalább töbebet nyújt. Egyébként a tied is jó volna, mert szép, hogy a max sávszélesség felét garantálják de cseszheted ha nem tudják tartani ezt. Mondható, hogy szerződést szegtek simán így a hűségidőből is van esélyed kiszállni. Persze nem kell eddig elmenni, próbálj utána járni az ügyfélszolgálatukon mi lehet a gond ha esetleg te nem tudnád megoldani.

2017. aug. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja meg annyi, hogy mindig be van telefonálva ha ez a közel 6MBit/s jön mert szerintem ez sem fer, hogy nem a teljes sávszélességet tudom használni. Ideig óráig, rövidebb-hosszabb ideig meg is oldódik a gond azért említettem, hogy kérhetnél segítséget az ügyfélszolgálatuktól.
2017. aug. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, egyébként gondolkodtam, hogy váltok, csak mivel falun élek, itt sajnos nem igazán van jobb net:( megpróbálom alaphelyzetbe állítani a routert hátha az segít.
2017. aug. 27. 07:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Torrentnél nézd meg a peereket, hogy kire csatlakozol.

Lehet azok sem túl fényesek.


Másik, hogy van-e nyitott portod? Többnyire a kliensek

ezt szeretik :)

2017. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szenes43 válasza:
Tékomos voltam amióta a tékom felvásárolta a Matávot,annyiszor beetettek de nem volt választék. A szerelő srácok azt mondták hogy itt ennyit bír a hálózat. Most márc.-ban letelt ez a 2 év elkötelezettség is.Közben ideért a DIGI. Azt lemondtam ezt meg beköttettem. Fél pénzért dupla szolgáltatás kapok,telefon+tv,130 csatorna+internet. Fizettem a mobiltelefonnal együtt bő 13 ezret a tkomnak s most igaz mobil nélkül 6 ezer pár száz forint a költség. A mobilra meg rátettem 5 ezret és lebeszélem míg a tékom havonta kiküldött több mint 3 ezer forintos számlát,egy évben csak ez 72 ezer amit sosem beszéltem le. Még ők tettek"jót" mert egybe számolták s kedvezménybe részesültem.
2017. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Eleve ne a torrentből indulj ki mert ott több dologtól függ a letöltési sebességed. Csinálj egy sebességtesztet egy normális mérőoldalon és ahhoz viszonyíts.


[link]

2017. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem általában a torrent által mutatott értékek megegyeznek egy mérőoldal által mutatott értékekkel. De persze így is le lehet mérni és elsősorban így érdemes, viszont szerintem még a speedtest sem fog többet mutatni.
2017. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam a torrent sosem éri el a maximumot. Speedtest most mért 100 megabitet, de a torrent sosem nem jön annyival. Attól függ kitől, mikor, mit töltesz. Ahhoz viszonyítani nem érdemes!
2017. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lemértem a sebességet Speedtest-el, az is olyan 3Mbit körüli értéket mutaott:(
2017. aug. 27. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!