Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Biztonságos ebay-ről rendelni?

Biztonságos ebay-ről rendelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok számítógépbe szeretnék videókártyát venni, az ebay ára 76000ft, a magyar ára 110000ft. A 76000ft-on kívül kell másért is fizetnem gondolok ide pl: posta stb, annak az ára kb mennyi lenne? Ti mennyire bíznátok meg ebben az eladóban? [link]

2017. aug. 28. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A posta oda van irva, 12 ezer ft kb.


Viszont mivel EU-n kivulrol erkezik, vamot + afat kell ra fizetni. Ezzel egyutt ~99 ezer ft lenne. (+12 posta az 111e)


En ha olcsobb lenne, akkor sem kockaztatnek ekkora ertekben.

2017. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amég utánvétes a csomag tök8 honnan rendeled (futár kiviszi, megnézed mi van benne és ha olyan át sem veszed). Ez esetben passzolnám mivel embertől veszed nem cégtől. A másik, hogy ez esetben utánvét szóba sem jöhet. Előre utalás. Mind tudjuk mennyire megvezethetnek embereket azok akik előre utalás esetén "adják" csak oda neked az adott terméket :D Használt a cucc egyébként azzal remélem tisztában vagy. Én személy szerint nem ajánlanám, ettől a használt dologtól tartózkodom inkább. Amúgy amit még tudni érdemes, hogy ez az ember 2014 óta regisztrálva van az ebay-en. 8 pozitív visszajelzést kapott azóta azaz úgy tűnik rendben van. Egy dolog amit kiemelnék. Ahhoz képest mikor regisztrált keveset üzletelt. Szövegesen 11-en jeleztek vissza neki ami azt jelenti, hogy összesen 11 üzlete volt 2014 óta, ebből csak 1, ismétlem, CSAK 1 olyan ahol ő volt az eladó. A többinél ő volt a vevő. Ezek alapján ítéld meg, hogy érdemes-e használtam ilyen távolságokban vásárolgatni. Én a véleményemet leírtam, de végső soron te döntesz és a döntésedhez az eladóról leírt adatok fognak segíteni neked.
2017. aug. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Pontosítás, hogy a postaköltséggel növelt árra jön a vám + áfa + vámügynöki díj.
2017. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosítás pontosítása:

"Pontosítás, hogy a postaköltséggel növelt árra jön a vám + áfa "


NEM.

Csak a termék vám és ÁFA köteles a postaköltség nem.

Ha jólsejtem a fentebbi kommentelő még nem látott vámnyilatkozatot

2017. aug. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!